Haberler

İSTANBUL TIP FAKÜLTESİ DAHİLİYE TIP BİLİMLERİ BİNASININ TEMELİ ATILDI

Güncelleme:

İSTANBUL Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri binasının temel atma töreni gerçekleştirildi.

İSTANBUL Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri binasının temel atma töreni gerçekleştirildi.

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yapımına yeni başlanan Dahili Tıp Bilimleri binasının temel atma töreni gerçekleşti. Temel atma törenine, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, İstanbul Tıp Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Ümmühan İşoğlu, ve üniversite bünyesinde bulunan öğretim üyelerinin katıldı.

DAHİLİ TIP BİLİMLER VE YAN DALLARIN SÜRDÜRÜLEBİLMESİ İÇİN ALAN AÇIYORUZ

Temel atma töreninde konuşan İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, Bu faaliyetler dolayısıyla zorluk çeken sağlık çalışanlarımız ve buradan hizmet alan vatandaşlarımıza anlayışlarından dolayı teşekkür ediyorum. Ama bir hedefe ulaşabilmek için bazı şeylere katlanmak gerekiyor. Biz burada Dahili Tıp Bilimler ve yan dalların sürdürülebilmesi için alan açıyoruz dedi.

200 YATAKLI BİR HASTANE OLACAK

Üniversite bünyesinde depremden dolayı hasar gören binaların olduğunu söyleyen İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, İstanbul Tıp Fakültesi binaları çok eski. 1999 depreminde belli ölçüde hasar gören binalarımız vardı. En son iki sene önce 5.8 büyüklüğünde oluşan deprem sonrası yeni binaların oluşma sürecine hızlı bir şekilde başladık. Öncelikle Nörolojik Bilimler binasını bitirdik. Daha sonra Dahili Tıp Bilimleri binası için bu alanda çalışmalarımızı başlattık. Bu alan 10 dönümlük bir alan. Burası 38 metrekarelik, iki bloklu, 200 yataklı bir hastane olacak dedi.

BİNAYI 2023 YILINDA BİTİRMEYE ÇALIŞACAĞIZ

Prof. Dr. Tufan Tükek, sözlerine şu şekilde devam etti Bina içerisinde dahiliye, göğüs hastalıkları, kardiyoloji, enfeksiyon hastalıkları ve aile hekimliği birimleri hizmetleri verecek. Bina içerisinde 30 yataklı yoğun bakım ünitemiz ve aynı zamanda 25 yataklı kardiyoloji yoğun bakım ünitesi olacak. Her şey yolunda giderse binayı 2023 yılında bitirmeye çalışacağız.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

İstanbul Üniversitesi Mahmut Ak İstanbul Güncel Haberler

Sokak köpekleriyle ilgili düzenleme Meclis'e geliyor

Sokak köpekleriyle ilgili düzenleme Meclis'e geliyor

Kulisleri hareketlendiren iddia: Asgari ücret temmuz ayında 21 bin 320 liraya çıkacak

Kulisleri hareketlendiren iddia: Asgari ücret temmuz ayında 21 bin 320 liraya çıkacak

Erdoğan'ın 34 yıl sonra gelen 'seferberlik' hamlesi ne anlama geliyor? AK Parti'den açıklama var

Erdoğan'ın 34 yıl sonra gelen "seferberlik" hamlesi ne anlama geliyor? AK Parti'den açıklama var

Bakmadan Geçme

Ergin Ataman kimdir? Ergin Ataman kaç yaşında, nereli? Ergin Ataman hayatı ve biyografisi! LoL çöktü mü? 23 Mayıs LoL giriş ekranı neden açılmıyor? Vedat Zorba kimdir? Şehit Piyade Sözleşmeli Er Vedat Zorba nereli, memleketi neresi? Valorant Gece Pazarı ne zaman? Gece Pazarı başladı mı? 23 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 23 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 23 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 23 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 23 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 23 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 23 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 23 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! UEFA Avrupa Ligi kupasını kim kazandı 2024? Atalanta Bayer Leverkusen maçı ne oldu, UEFA'yı kim aldı?
Çocuk istismarı şüphelisinin ölümünde 2 polis ve bekçiye hapis cezası

Çocuk istismarı şüphelisinin ölümünde 2 polis ve bekçiye hapis cezası

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title