İstanbul'da gizemli tünel bulundu! İnceleme devam ederken dikkat çeken 2 iddia ortaya atıldı - Haberler
Haberi Paylaş

İstanbul'da gizemli tünel bulundu! İnceleme devam ederken dikkat çeken 2 iddia ortaya atıldı

Haberler.com - Olgun Kızıltepe - Güncel
 - Güncelleme:

İstanbul Etiler'de cumartesi günü meydana gelen yol çökmesiyle gizemli bir tünel ortaya çıktı. Ekipler tünelin neden açıldığıyla ilgili çalışmalarını sürdürürken konuyla ilgili dikkat çeken 2 iddia ortaya atıldı. Buna göre tünel ya bölgede bulunan bir kumarhaneden kaçış için açıldı ya da bazı mülk sahipleri tarafından kanalizasyon için.

İstanbul Etiler'de cumartesi günü yolda çökme meydana geldi. Olay yerine gelen ekipler yer altında bir tünel olduğunu fark etti. Bölgedeki ekiplerin genişlemesiyle tünelin nereye çıktığı tespit edilmeye çalışılıyor.

CNN Türk muhabiri Emrah Çakmak, gizemli tünelin bulunduğu bölgeden son bilgileri aktardı. Çakmak, "Cumartesi günü Etiler Tamburi Ali Sokak'ta bir yol çökmesi meydana geldi. Bölgeye hemen belediye ekipleri çağrıldı ve çalışmalar başladı. Ancak ekipler yolun altında bir tünel olduğunu fark etti. Hemen bölgeye polis ekipleri çağrıldı. Polis ekipleri bölgeye geldiğinde asfaltın bulunduğu alanda yolu 100 metre kadar kazmaya devam ettiler. Tünelin nereye gittiğine dair araştırmalarını detaylandırdılar. Tünel kapatıldı ancak tünelin neden açıldığına dair araştırma sürüyor. O araştırmaların tünelin ucunun geldiği yere doğru devam ettiğini görüyoruz." ifadelerini kullandı.

İstanbul'da gizemli tünel bulundu! İnceleme devam ederken dikkat çeken 2 iddia ortaya atıldı

Tünelle ilgili 2 iddianın ortaya atıldığını belirten Çakmak, "Hemen sol tarafta bir kumarhane olabileceği, tünelin de buradan kaçış için açılabileceği ileri sürüldü. Diğer bir iddia ise geçtiğimiz yıllarda, buradaki kanalizasyon çalışmaları kapsamında tünelin belediye ekipleri tarafından değil de mülk sahipleri tarafından açıldığı iddiaları da var." dedi.

İstanbul'da gizemli tünel bulundu! İnceleme devam ederken dikkat çeken 2 iddia ortaya atıldı

İddialarla ilgili hem kaymakamlık hem de valilik açıklama yaptı. Açıklamalarda söz konusu iddiaların değerlendirildiği belirtildi. Öte yandan bölgede çalışmalar son hızıyla devam ediyor. Tünelin ucunun nereye gittiği ve tünelin neden açıldığıyla ilgili kapsamlı bir çalışma sürdürülüyor.

İstanbul Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (2)

mahmut kemal :

İstanbul'da 3 senede çökmeyen ne kaldı ki

Hek Tor:

Bırakın İstanbul''u yav, ona benzer tünellerin çok daha moderni Ankara''da mutlaka vardır....

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title