Haber : İş Sağlığı ve Güvenliği İçin Kısa Film Yarışması - Haberler

Haberi Paylaş

İş Sağlığı ve Güvenliği İçin Kısa Film Yarışması

İş Sağlığı ve Güvenliği İçin Kısa Film Yarışması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından mayıs ayında yapılacak 8. Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı kapsamında kısa film yarışması düzenlendi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından mayıs ayında yapılacak 8. Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı kapsamında kısa film yarışması düzenlendi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, konferansın bu yılki ana temasının "Sürdürülebilir İş Sağlığı ve Güvenliği" olarak belirlendiği ifade edilerek, etkinlik nedeniyle aynı temayla düzenlenecek kısa film yarışması için başvuruların başladığı bildirildi.

Başvuruların 20 Nisan'a kadar yapılabileceği yarışmanın jürisinde Prof. Dr. Nezih Orhon, Prof. Dr. Aytekin Can, oyuncu İpek Tuzcuoğlu, yapımcı Oğuz Peri, yönetmen Ebru Çakırkaya Sarıcan, görüntü yönetmeni Mazlum Demirbağ ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Daire Başkanı Ergün Can'ın yer aldığı kaydedildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve Sürdürülebilir İş Sağlığı ve Güvenliği Kısa Film Yarışması Düzenleme Kurulu Başkanı Serhat Ayrım, iş kazaları, meslek hastalıklarının etkilerini ve alınması gereken önlemleri, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili örnek uygulamaları en iyi şekilde beyaz perdeye aktarmakta iddialı olan herkesi yarışmaya katılmaya davet etti.

İş sağlığı ve güvenliğini sağlamanın tüm ülkelerin ve her sektörün ortak hedefi olduğunu belirten Ayrım, "Kısa filmler de halkın sesi olması, kültür oluşturulması açısından büyük önem taşıyor" değerlendirmesinde bulundu.

Konferans 8-11 Mayıs'ta

Ulusal ve uluslararası düzeyde yaklaşık 5 bin kişinin katılması beklenen, 8. Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı, 8-11 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Konferansta iş sağlığı ve güvenliği alanında sektörel yaklaşımlardan meslek hastalıklarına, iş kazalarının nedenlerinden yasal düzenlemelere kadar 36 farklı konu tartışılacak.

Konferans kapsamında eğitim kursları ve iş sağlığı ve güvenliği alanında iyi uygulamaların yerinde görüleceği teknik turlar da düzenlenecek. Etkinlik çerçevesinde İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarı da organize edilecek.

AA / Güncel

Güvenlik Bakanlığı İpek Tuzcuoğlu Aytekin Can Nezih Orhon Politika Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title