Haberler

"Iron Man"'in Üçüncüsünün Yapımına Başlıyor!

Abone Ol

3 Mayıs 2013'de gösterime girmesi planlanlanan Marvel "Iron Man 3"ün çekim hazırlıklarına başlandı.

Marvel Studios rekor kıran "Marvel Yenilmezler" filminin ardından merakla beklenen "Iron Man 3"'ün yapımına Wilmington, North Carolina'da başladı. Shane Black yönetmenliğindeki filmin prodüksiyon programında Raleigh/Durham, North Carolina, Miami, Florida ve Çin yer alıyor.

Marvel'in ilk kez 1963'te yayınlanan ve popülerliğini hiç yitirmeyen çizgi romanlar dizisine dayanan "Iron Man 3"'te, Robert Downey Jr. ("Iron Man", "Marvel Yenilmezler") ikonik Süper kahraman Tony Stark/Iron Man olarak geri dönüyor. Filmde Robert Downey Jr'a Pepper Potts rolünde Gwyneth Paltrow ("Iron Man," "Iron Man 2,"), James "Rhodey" Rhodes rolünde Don Cheadle ("Iron Man 2") ve Happy Hogan rolünde de Jon Favreau ("Iron Man," "Iron Man 2")  eşlik ediyorlar. ABD'de 3 Mayıs 2013'te gösterime girecek olan Marvel "Iron Man 3", Marvel'i 2009'da satın alan Disney tarafından yaptırılan, pazarlanan ve dağıtımı yapılani Marvel Yenilmezler'den sonra ikinci uzun metrajlı film olacak.

"Iron Man 3"'te dünyanın en sevdiği milyarder mucit süper kahraman Tony Stark, ya da diğer adıyla "Iron Man"'in beyazperdedeki destansı maceraları devam ediyor. Filmin yapımcılığını Marvel Studios Başkanı Kevin Feige üstleniyor. Projenin Yürütücü yapımcıları ise Jon Favreau, Louis D'Esposito, Alan Fine, Stan Lee, Charles Newirth, Victoria Alonso, Stephen Broussard ve Dan Mintz.

Filmin yaratıcı prodüksiyon ekibinde iki Oscar® ödüllü görüntü yönetmeni John Toll, ASC ("Braveheart," "Legends of the Fall"), Jon Favreau, Louis D'Esposito, Alan Fine, Stan Lee, Charles Newirth, Victoria Alonso, Stephen Broussard ve Dan Mintz, prodüksiyon tasarımcısı Bill Brzeski ("The Hangover," "Due Date"), editörler Jeffrey Ford, A.C.E. ("Marvel's The Avengers," "Captain America: The First Avenger") ile Peter S. Elliot ("Fantastic 4: Rise of the Silver Surfer") ve kostüm tasarımcısı Louise Frogley ("Quantum of Solace," "Contagion") yer alıyor.

Marvel Studios en son eleştirmenlerden büyük övgüler alan "Marvel Yenilmezler" filminin prodüksiyonunu yapmış, film 207.4 milyon $'la ABD'de tüm zamanların en büyük 3 günlük haftasonu gişesi rekorunu kırmıştı. Halen gösterimde olan film gişe rekorlarını altüst etmeye devam ederken, Walt Disney Company'nin Amerika'da ve dünya genelinde tüm zamanların en büyük gişe hasılatı yapan filmi ve dünya genelinde 1 milyar $'ı geçen beşinci filmi oldu.

Marvel 2011 yazında başrolünü Chris Hemsworth'ün oynadığı "Thor" ve Chris Evans'ın oynadığı "Kaptan Amerika: İlk Yenilmez" ile iki yeni ve başarılı seriyi başlattı. Her iki film de gişede 1 numara olarak gösterime girdiler ve birlikte dünya genelinde 800 milyon $'ı aşkın gişe hasılatı elde ettiler. 2010'da başrollerinde Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Scarlett Johansson ve Mickey Rourke ile "Iron Man 2" ilk haftasonunda Amerika'da 128.1 milyon $ gişe hasılatıyla 1 numaraya yerleşmişti.

Marvel 2008 yazında gişe rekorlarını altüst eden yaz filmleri "Iron Man" ve "Incredible Hulk"'ı çıkardı. Robert Downey Junior'un ilk kez süperkahraman zırhını kuşanıp Terrence Howard, Jeff Bridges ve Gwyneth Paltrow'un yanısıra başrolünü üstlendiği "Iron Man" 2 Mayıs 2008'de gösterime girdi ve gişede büyük başarı yakaladı. Arka arkaya iki hafta bir numaraya yerleşen film, açılış haftasonunda 100 milyon $'dan fazla hasılat yaptı. Marvel 13 Haziran 2008'de gösterime giren "Incredible Hulk" ile o yazki ikinci bir numaradaki açılışını gerçekleştirdi.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Amerika Birleşik Devletleri Gwyneth Paltrow Jon Favreau Iron Man Güncel Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title