Haberler

İnce'den CHP'li vekillerin kendisine yaptığı çağrıya sert yanıt: İnandırıcı değilsiniz

Güncelleme:

100 bin imza toplayıp 3. cumhurbaşkanı adayı olan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CHP'li 107 eski milletvekilinin kendisine yaptığı "Kılıçdaroğlu'nu destekle" çağrısına yanıt verdi. Sert ifadeler kullanan İnce, "Partideki tüm bu antidemokratik uygulamalar yaşanırken gıkını bile çıkarmayanlar, koltuk derdine düşenler bugün bana demokrasiden bahsedemez. Geçmişteki tavırlarını hatırlatırım onlara. Onun için çok inandırıcı gelmiyorlar bana." dedi.

14 Mayıs'ta gerçekleştirilecek seçimler için 100 bin imza toplayıp resmen cumhurbaşkanı adayı olan Memleket Partisi Muharrem İnce, partisinin genel merkezinde bir açıklama yaptı. CHP'li 107 eski milletvekilinin kendisine Kılıçdaroğlu'nu desteklemesi yönünde yaptığı çağrı hakkında konuşan İnce, sert ifadeler kullandı.

"O ÇAĞRIYI GENEL BAŞKLANLARINA YAPMALARI LAZIM"

107 vekilin arkadaşı olduğunu belirten İnce, "Çağrılarını anlamlı buluyorum. Fakat ben şu an CHP üyesi değilim, Memleket Partisi'nin genel başkanıyım. Onlar ise CHP üyesi. O çağrıyı bana değil genel başkanlarına yapmaları lazım." dedi.

"BUGÜN BANA DEMOKRASİDEN BAHSEDEMEZLER"

Sözlerini sertleştiren İnce, konuşmasına şöyle devam etti: "O arkadaşlarıma şunu söylüyorum: Arkadaşlar CHP'nin tüzüğü anti demokratikleştirilirken siz ne yaptınız. Sesinizi çıkardınız mı? Partinin basın toplantısı salonundan Türk bayrağı kaldırılırken ne yaptınız? Saraya giden CHP'li yalanını ortaya attıklarında ne yaptınız? Seçim gecesi yalanını ortaya attıklarında ne yaptınız? Atatürk'e CHP içerisinde hakaret edilirken ne yaptınız? Ön seçim kaldırılırken ne yaptınız? Partideki tüm bu antidemokratik uygulamalar yaşanırken gıkını bile çıkarmayanlar, koltuk derdine düşenler bugün bana demokrasiden bahsedemez.

"ÇOK İNANDIRICI GELMİYORLAR BANA"

Geçmişteki tavırlarını hatırlatırım onlara. Hiç sesinizi çıkarmadınız. Neredeydiniz siz? Siz benim arkadaşımdınız. Beraber çalıştık. Hiç birinizden tepki görmedim. Atatürk'e hakaret edilirken, Dersim katliamcısı denilirken tepki gösterdiniz mi? Onun için çok inandırıcı gelmiyorlar bana."

CHP'Lİ VEKİLLERİN ÇAPRISI

CHP'li vekillerin yaptığı çağrıda şu ifadeler yer aldı:

"Sayın Muharrem İnce, Atatürk ve kurduğu laik cumhuriyetin sevdalıları olan biz milletvekili arkadaşların, senin yurtseverliğinden, Atatürk ve Cumhuriyet aşkından ve bu yoldaki mücadele azminden hiç şüphe duymadık. Çünkü uzun yıllar bu davaya bizimle birlikte dayanışma içinde hizmet ettin. Önemli görevler yerine getirdin. Takdir edersin ki, bugünlerde Türkiye'nin birinci önceliği, ülkemizi çağdışı karanlık bir yapıya hızla sürüklemekte olan bu ucube rejimden, tek adam sisteminden ve özellikle Erdoğan diktasından bir an önce kurtulmaktır.

"DAYANIŞMANIN BİR PARÇASI OLMA YÖNÜNDE KARAR ALACAĞINAN İNANMAK İSTİYORUZ"

Bu seçim cumhuriyet mi yoksa şeriat mı tercihinin oylanacağı bir seçim olacak. Bu nedenle cumhuriyetimizin 100'üncü yılında çağdışı bir rejimin ilanını amaçlayanlara karşı oluşturulan büyük dayanışmanın bir parçası olma yönünde karar alacağına inanmak istiyoruz. Laik demokratik cumhuriyet sevdalılarının art niyetlilere karşı tek bir yürek olabilmesi için, alacağın kararla yapacağın özveriyi biz milletvekili arkadaşların, CHP seçmeni ve laik demokratik Atatürk cumhuriyetinden yana olan milyonlar hiçbir şekilde unutmayacaktır. Bu duygular içinde seni selamlıyor ve atacağın yapıcı adımlar sonucunda seninle gurur duymak istiyoruz. Kal sevgiyle, kal Cumhuriyetle, kal Atatürk'le…"

ÇAĞRIYA İMZA ATAN 107 İSİM

İnce'ye çağrıda bulunan 107 isimin listesi şöyle: "Mehmet Tomanbay, Enis Tütüncü, Şükrü Elekdağ, Esfender Korkmaz, Sacid Yıldız, Mustafa Özyurt, Mustafa Timisi, Hasan Akyol, Mustafa Gazalcı, Nevin Gaye Erbatur, Mustafa Yılmaz, Abdülkadir Ateş, Tahir Köse, Ensar Öğüt, Gani Aşık, Bayram Meral, Bülent Baratalı, Yüksel Çengel, Halil Çulhaoğlu, İsmail Değerli, Muhsin Koçyiğit, İbrahim Tez, Güneş Gürseler, İsmet Çanakçı, Züheyir Amber, Hüseyin Özcan, Ali Cumhur Yaka, Fahrettin Üstün, Kemal Sağ, Vezir Akdemir, Türkan Miçooğulları, Nadir Saraç, Hüseyin Bayındır, Mehmet Parlakyiğit, Metin Somuncu, Selahattin Öcal, Ömer Çiftçi, Sedat Uzunbay, Hasan Güyüldar, Ruşen Işın, Mustafa Yıldız, İbrahim Taşdemir, Halil Ünlütepe, Yüksel Çorbacıoğlu, İsmail Özay, Mehmet Küçükaşık, Harun Akın, Osman Çoşkunoğlu, Muharrem Toprak, Ersoy Bulut, Atilla Emek, Arsan Savaş Arpacıoğlu, Altan Tuna, Necati Uzdil, Ahmet Yılmaz Kaya, Vahit Çekmez, Şefik Zengin, Erdal Karademir, Mehmet Kartal, Muharrem Kılıç, Feridun Ayvazoğlu, Erol Tınaztepe, Vedat Melik, Şevket Köse, Celal Topkan, Ali Haydar Şahin, Ali Ahmet Ertürk, Musa Çam, Selçuk Ayhan, Şevki Kulkuloğlu, Metin Arif Ağaoğlu, Hulusi Güvel, Yaşar Ağyüz, Erol Ağagil, Zeki Ünal, Fuat Erçetin, Mahmut Keçeli, Ahmet Ersin, Mustafa Kul, Rıza Yılmaz, Ali Haydar Erdoğan, Zeki Naci Tarhan, Ahmet Güzel, Tevfik Koçak, Atila Hun, Çetin Bilgir, Bahattin Alagöz, Kazım Özev, Naci Aslan, Hüseyin Güler, Orhan Eraslan, Ali Yiğit, Orhan Sür, Orhan Diren, Ali Oksal, Sabri Yavuz, Şadan Şimşek, Beşer Baydar, Feramuz Şahin, Abdülaziz Yazar, Ufuk Özkan, Malik Ecder Özdemir, Mahmut Işık, Halil Çalık, Ali Günay, Numan Gültekin, Hilmi Develi"

Mesut Şahin
Haberler.com - Güncel

Memleket Partisi Muharrem İnce Politika Güncel Haberler

Her detayı mide bulandırıyor! Sapık baba, 15 yaşındaki kızını istismar ederken suçüstü yakalandı

Her detayı mide bulandırıyor! Sapık baba, 15 yaşındaki kızını istismar ederken suçüstü yakalandı

HDP'li Encü'den skandal paylaşım! Portekiz'i Kürtçe sözlerle tebrik etti

HDP'li Encü'den skandal paylaşım! Portekiz'i Kürtçe sözlerle tebrik etti

Küçük kardeşlerin sır ölümü! Kaldıkları otel odasından cansız bedenleri çıktı

Küçük kardeşlerin sır ölümü! Kaldıkları otel odasından cansız bedenleri çıktı

Montella'dan çok konuşulacak Arda Güler itirafı: Gerçekten üzgünüm

Montella'dan çok konuşulacak Arda Güler itirafı: Gerçekten üzgünüm

500

Yorumlar (14)

necmettin durmaz:

dünü hatırlaması onurlu bir duruş tabi arkası gelirse

3
5
yanıtYanıtla
Mustafa Turun:

Muharrem ince nin başkanlık için 100 bin imzası akp liler tarafından verilmediyse birşey bilmiyorum ??

2
4
yanıtYanıtla
Samet Yalçın:

Helal olsun duruşunu değiştirmedi.

4
2
yanıtYanıtla
UĞUR ÖNÜT:

Şimdi sana sempati duymaya başladım. Bakalım devamını getirebilecekmisin ?

2
1
yanıtYanıtla
Dursun ÖZÇATAL:

En az 20 vekilin var hocam sakın haa kimseyle birleşme

1
2
yanıtYanıtla
Senol sek d tok:

Oy sayısı na benimde yaz

1
1
yanıtYanıtla
Reis şeker:

Etkisiz eleman

1
1
yanıtYanıtla
Halil Kurdal:

Adam adam

0
2
yanıtYanıtla
kuzu baba:

ifşala ince ince chp nin ne oldugunu

1
1
yanıtYanıtla
Emre1453 Ulker:

Bu adam ikinci turda Erdoğan i desteklerse hiç şaşırmam.

1
1
yanıtYanıtla
Tüm 14 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title