Haberler

İmamoğlu'ndan Haluk Bayraktar'ın "Tasmalı köpek" çıkışına yanıt

Güncelleme:

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar'ın Ekrem İmamoğlu'na yönelik, "Tasmalı köpeklerini saldırtmayı bırak" sözlerine İmamoğlu'ndan yanıt geldi. Basın mensuplarının sorularını cevaplayan İmamoğlu, Bayraktar'ın sert sözlerine "Ülkemizde bazen yetki verilmiş insanlardan daha fazla o yetkiyi pervasızca kullanma girişiminde bulunan insanlar var. Kimden bahsediyoruz? Yetkinin sahibinin yanındaki eş dost akrabadan bahsediyoruz. Ben de diyorum ki bu iş akraba işi değil kardeşim." yanıtını verdi.

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar'ın, "İsrail'e jet yakıtı sattılar" iddiasını yaymakla suçladığı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun iletişim ekibiyle ilgili polemik hala devam ediyor. İmamoğlu, Bayraktar'ın "Tasmalı köpeklerini saldırtmayı bırak" sözlerine "Ülkemizde bazen yetki verilmiş insanlardan daha fazla o yetkiyi pervasızca kullanma girişiminde bulunan insanlar var. Bu iş akraba işi değil kardeşim." yanıtını verdi.

Geçtiğimiz günlerde siyasal iletişimci Evren Barış Yavuz'un "İsrail'e jet yakıtı satmışlar" diyerek Baykar şirketinin yöneticileri Selçuk Bayraktar ve Haluk Bayraktar'ın fotoğrafını paylaşmasıyla başlayan polemikte yeni bir gelişme yaşandı.

İmamoğlu'ndan Haluk Bayraktar'ın 'Tasmalı köpek' çıkışına yanıt

HALUK BAYRAKTAR ATEŞ PÜSKÜRMÜŞTÜ

İBB Başkanı İmamoğlu, Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar'ın, İsrail'e jet yakıtı sattıklarına dair iddiaları yayanların arkasında İmamoğlu'nun iletişim ekibinin olduğunu öne sürerek "Bu PKK'lıları besleyen Ekrem İmamoğlu'na sesleniyorum: Tasmalı köpeklerini saldırtmayı bırak. Yalandan başka söyleyecek lafın varsa, mertçe yüzümüze söyle de cevabını verelim." demesine ilişkin konuştu.

"BU İŞ AKRABA İŞİ DEĞİL KARDEŞİM"

Uluslararası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İmamoğlu, Bayraktar'ın sert sözlerine "Beni hedef haline getirerek bir dil kullanan şahıstan bahsettiniz. Çok nezaketsiz bir davranış. Bu nezaketsiz ve iftira dolu davranışın muhatabı olmadım, olmam. Şunu da söylemem lazım. Ülkemizde bazen yetki verilmiş insanlardan daha fazla o yetkiyi pervasızca kullanma girişiminde bulunan insanlar var. Kimden bahsediyoruz? Yetkinin sahibinin yanındaki eş dost akrabadan bahsediyoruz. Ben de diyorum ki bu iş akraba işi değil kardeşim." yanıtını verdi.

İmamoğlu'ndan Haluk Bayraktar'ın 'Tasmalı köpek' çıkışına yanıt

"HUKUKUN HERKESE EŞİT UYGULANMASINI DİLİYORUM"

İmamoğlu, konuşmasının devamında "Ben İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'yım ve ben hukuki, yasal yetkilerimi kullanırım. Ülkemizde son 15 yıldır farklı kavramlarla, farklı makamlarla, üzülerek söylüyorum ki, bu kavram yok sayılmıştır ve ahlak sınırlarının dışına çıkılmıştır. Bu konuşmayı yapan kişi Türkiye'de güçlü bir sanayi kuruluşu, savunma sanayi kuruluşunun başındaki insan olabilir. Ama o kadardır. Herhangi bir kişiyle eşit haklara sahiptir. Hukukun herkese eşit uygulanmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.

İBB 31 MART GÖNDERMELİ MESAJ YAYINLAMIŞTI

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Haluk Bayraktar'ın çıkışına İBB'den açıklama gelmiş, yayınlanan yazıda 31 Mart göndermesi yapılarak, "Ramazan ayında bile iftira ve kumpastan geri durmayanların, bayramda da aynı kötülüklere devam etmesine şaşırmıyoruz. Bu şahıs ve benzerleri sosyal medyada dezenformasyon yaparak, içindeki kin ve nefreti toplumu kutuplaştırmak için kullanıyor. Bu millet sizin kötü aklınıza 31 Mart'ta dersini verdi, vermeye de devam edecektir." denilmişti.

İmamoğlu'ndan Haluk Bayraktar'ın 'Tasmalı köpek' çıkışına yanıt

JET YAKITI MESELESİ

Geçtiğimiz günlerde bir gazeteci tarafından ortaya atılan iddialarda Türkiye'nin İsrail'le ticarete devam ettiği öne sürülmüştü. Gazetecinin paylaştığı belgelerde ihracat kalemleri arasında uçak yakıtı dikkat çekmişti. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM) ve Ticaret Bakanlığı, "İsrail'in jet yakıtları Türkiye'den gidiyor" iddialarını yalanlamıştı.

Kaynak: Haberler.com / Güncel

Haluk Bayraktar Ekrem İmamoğlu Güncel Haberler

İsrail basını yazdı: Rusya'dan güç alan İran büyük saldırı hazırlığı içinde

İsrail basını yazdı: Rusya'dan güç alan İran büyük saldırı hazırlığı içinde

Mersin'de katliam gibi trafik kazası: 10 kişi öldü, 40 kişi yaralandı

Mersin'de katliam gibi trafik kazası: 10 kişi öldü, 40 kişi yaralandı

Filenin Sultanları THY'ye isyan etti: Başka takımlara özel uçak, bize gelince ekonomi

Filenin Sultanları THY'ye isyan etti: Başka takımlara özel uçak, bize gelince ekonomi

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Uçum'dan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'a salvolar

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Uçum'dan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'a salvolar

500

Yorumlar (89)

Nurettin Reçber :

İmamoğlu bayraktardan zeki bir adam

1877
410
yanıtYanıtla
MÜCAHİT:

bi insan veya parti neden bu ülke için çalışan ihalar sihalar savaş uçakları yapan ve vergi rekortmeni olan bir insana veya şirkete iftira atar amaç nedir sizde bu ülkenin evlatları değilmisiniz bu ülke için elinizden geleni yapmıyormusunuz

yanıt223
yanıt167
serdar turan:

zekilikten daha çok kaypaklık var. tam bir zıpçıktı

yanıt254
yanıt172
güner ciftci:

yaw HE HE git onu koyunlara anlat sen kırmançi

yanıt93
yanıt43
aristoteles:

afrika ülkelerine ve diğer ülkelere yardım yapsın Türkiye onlarda iha siha alsın ne güzel ..

yanıt22
yanıt37
Onur Yener:

Sayın Haluk Bayraktar bu üklenin gururu, İmamoğlu gitsin oyuncaklarıyla oynasın...

yanıt201
yanıt105
Karaca Dağlı:

Evet Zeki bi adam sizin gibileri çok güzel kandırıyor. O adam iha siha dünyanın enlerinden sayılan teknoloji üretirken sizin eko ibrik heykel tualet musluğu metroda yığınla sıra bekletme sabah camide akşam rakı balıkta tabi ya bunlar daha akıllıca işler tabi ??

yanıt162
yanıt55
Selahn unak:

iş insanı olmak başka Insan olmak , adam başka..

yanıt19
yanıt4
haksız mıyım:

Türkiye'ye hiçbir katkıları yok İHA siha bile günlük kiralık daire gibi TSK'ya kiralık

yanıt48
yanıt71
Abdullah Ağaç.:

Mesela zeka olarak bir şey söyle ne yapmış ingilizce bölümden mezun ama ingilizce bilmiyor yalakaligi az yapin

yanıt6
yanıt2
Tüm 89 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title