Haber : İmam Hatipliler İftarda Buluştu - Haberler

Haberi Paylaş

İmam Hatipliler İftarda Buluştu

İmam Hatipliler İftarda Buluştu

Ankara'nın Gölbaşı ve Çubuk ilçelerinde düzenlenen iftar yemeklerinde imam hatipliler bir araya geldi.

Ankara'nın Gölbaşı ve Çubuk ilçelerinde düzenlenen iftar yemeklerinde imam hatipliler bir araya geldi.

Gölbaşı Şehit Sebahattin Koçak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ndeki iftara, öğrenci, öğretmen, veli ve mezunlar katıldı.

Gölbaşı Belediyesinin desteği, Gölbaşı İmam Hatip Okulları Platformu ve Gölbaşı İmam Hatipliler Derneği organizasyonuyla düzenlenen iftar programında, Kur'an-ı Kerim tilaveti, şiirler ve ilahiler okundu.

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, yaptığı konuşmada, "İmam hatip okullarının ne kadar önemli olduğunu 15 Temmuz'da anladık. Bundan dolayı biz imam hatiplilerimize sahip çıkacağız." dedi.

Programın sonunda katkılarından dolayı Başkan Duruay'a plaket takdim edildi.

Çubuk

Çubuk Kaymakamı İbrahim Çenet ve Belediye Başkanı Tuncay Acehan, imam hatip lisesi öğrencileriyle iftarda bir araya geldi.

Çubuk Belediyesinin destekleriyle Çubuk İmam Hatipliler Platformu ve Çubuk Şehit Ömer Takdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından düzenlen iftar yemeği öncesi Kaymakam Çenet ve Başkan Acehan, öğrencilerle sohbet etti.

Çenet, öğrencilerle bir arada olmaktan son derece mutlu olduğunu belirtti.

Başkan Acehan ise, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imam hatip platformlarına verdiği talimatla iftar yemeklerinin organize edildiğini söyledi.

Yapılan organizasyonla güzel bir kaynaşma ortamı sağlandığına işaret eden Acehan, "Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla çok güzel bir adet için adım atıldığını düşünüyorum. İnşallah bu tür faaliyetlerle imam hatiplerimiz daha da güçlenecek. Aileleriyle, öğretmenleriyle, öğrencileriyle güzel bir kaynaşma sağlanmaktadır." diye konuştu.

İftarın ardından Çubuk İmam Hatipliler Platformu Başkanı Sadettin Ateş, Acehan'a desteklerinden dolayı plaket verdi.

İftara, Çubuk Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Arslan, AK Parti İlçe Başkanı Baki Demirbaş, İlçe Müftüsü Muharrem Genç, öğrenciler ve veliler katıldı.

AA / Güncel

Tuncay Acehan İbrahim Çenet Fatih Duruay Politika Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title