Haberler

Hülya Koçyiğit: Arzu Ettiğimiz Şey Bu Değil

Abone Ol

Göztepe Kampüsünde gerçekleşen söyleşide konuşan Hülya Koçyiğit, Emek Sinemasının yer alacağı yeni kompleks için "Arzu ettiğimiz şey bu değil." dedi.

Haberkamera İdris TİFTİKÇİ İSTANBULDHA Sanatçı Hülya Koçyiğit, Marmara Üniversitesi'nin düzenlediği Türk Sineması'nda Kadın temalı söyleşiyle gençlerle buluştu. Göztepe Kampüsü'nde gerçekleşen söyleşide konuşan Hülya Koçyiğit, Emek Sineması'nın yer alacağı yeni kompleks için Arzu ettiğimiz şey bu değil dedi. Türk sinemasının gelişimi hakkında gençleri bilgilendiren Koçyiğit kariyerinde önemli bir yeri olan Metin Erksan imzalı 1964 yapımı Susuz Yaz filminden sonra, Türk sinemasının toplumun sorunlarına daha fazla eğileceğini zannettiğini ancak izleyici ve toplumun farklı beklentileri olduğunu söyledi. Başrollerini Erol Taş ile paylaştığı Susuz Yaz'ın toplumsal ve sosyal sorundan bahsettiğini ifade eden Koçyiğit, Zannettim ki Türk sineması artık daha çok toplumun gerçek anlamdaki sorunlarından bahsedecek. Uzun yıllar bu tarz bir hikaye ile karşılaşmayı bekledim ama o yıllarda sinemanın, seyircinin talepleri ve toplumun beklentileri çok daha farklıydı diye konuştu. Konuşmasında Emek sinemasına da yer veren Koçyiğit, Emek sinemasında anılarının olduğunun altını çizerek, Emek'in restore edilerek sinema salonu olarak kalabilmesi için harcadıkları çabayı anlattı. Hülya Koçyiğit Emek sineması ile ilgili şöyle konuştu Sesimizi duyurmak ve bir sanat merkezine herkesin sahip çıkmasını sağlamak için çok sayıda aktivite yaptık. Çünkü İstanbul'da bu tür alanların çoğalacağına, giderek azaldığına şahit oluyoruz. Benim de o sinemada çok anım var. Bundan sonra Emek sinemasını olduğu gibi korumak mümkün değil ama o kompleksin içinde adı yine Emek sineması olan bir salonumuz olacak. Tabiki arzu ettiğimiz şey bu değil diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Marmara Üniversitesi Hülya Koçyiğit Emek Sineması Metin Erksan Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Gönül Dağı 118. bölüm fragmanı izle! Gönül Dağı yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Gönül Dağı yeni bölüm fragmanı izle! Resmi Gazete Atama Kararları! Bugünün (10 Aralık) kararları neler? 2724 sayılı Resmi Gazete yeni düzenleme! Bursa'da Deprem mi oldu? Bursa'da nerede, kaç büyüklüğünde deprem oldu? PSG - Nantes maçı ne zaman? PSG - Nantes maçı hangi kanalda, saat kaçta? Açıköğretim sınavlarında kalem veriliyor mu 2023? Açıköğretim sınavlarında kalem, silgi, su, kalemtraş verilecek mi? AÖF sınavında kalem veriliyor mu? AÖF sınavında silgi, su, verilecek mi? Okulların kapanmasına kaç gün var SAYAÇ (9 Aralık) Okullar ne zaman, hangi tarihte kapanacak? Saffet Sancaklı istifa mı etti? MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı neden istifa etti, sebebi ne? Yılbaşında okullar tatil mi? Yılbaşında okullar resmi tatil mi, değil mi? Yunan adaları 7 günlük kapı vizesi ne kadar, kaç TL? Yunan adaları kapı vizesi ücreti belli oldu mu? Süper Lig maçları nereden izlenir? Trendyol Süper Lig maçları hangi platformda yayınlanıyor? Keçiören Belediyesi hangi parti? Keçiören Belediye başkanı hangi partiden seçildi? Keçiören Belediye başkanı kimdir? Pınar Karşıyaka - Galatasaray Basket maçı hangi kanalda, saat kaçta? Pınar Karşıyaka - Galatasaray Basket maçı ne zaman? Beşiktaş - Fenerbahçe maçı hangi kanalda, saat kaçta? Beşiktaş - Fenerbahçe maçı ne zaman? Beşiktaş-Fenerbahçe maçı ilk 11'ler belli oldu mu? Beşiktaş-Fenerbahçe maçında kadroda kimler var?
title