Haberi Paylaş
Hollywood Kadın Yıldızları Russell Crowe Karşı Savaş Aştı

Hollywood Kadın Yıldızları Russell Crowe Karşı Savaş Aştı

Güncel Haberler

Hollywood'un ünlü kadın yıldızları Russell Crowe'un "40'ı aşmış kadın sanatçılar artık 20'lik genç kızlar gibi rol yapmaktan vaz geçmelidir" sözlerini sert şekilde eleştirerek ünlü aktörü bu kez gerçekten çizmeyi aşmakla suçladılar.

Hollywood'un ünlü kadın yıldızları Russell Crowe'un "40'ı aşmış kadın sanatçılar artık 20'lik genç kızlar gibi rol yapmaktan vaz geçmelidir" sözlerini sert şekilde eleştirerek ünlü aktörü bu kez gerçekten çizmeyi aşmakla suçladılar. Oscar ödüllü aktör Russell Crowe'un yönettiği ve başrollerini Yılmaz Erdoğan ve Cem Yılmaz ile payşatığı "Son Umut" (The Water Diviner) filminin vizyona girmesi sonrası yaptığı bu açıklamalar kadın sanatçılar tarafından tepki ile karşılandı. Crowe, 40, 45 ve 48 yaşına gelmiş kadınların 21'lik genç kızlar gibi roller beklediğini ileri sürerek herkesin yaşının haddini bilerek ona göre hareket etmesini istedi. Buna örnek olarak Merly Streep'in ismini ortaya atan ünlü aktör, "Bu sanatçının yaşı ile ilgili çeliştiği size 10 bin tane saçmalık gösterebilirim" dedi. Oscarlı sanatçı sözlerinde daha da ileri giderek, "Şayet bu sanatta devam etmek istiyorsanız yaşınızın size öngördüğü rolleri seçin, genç görünmekten kaçınırsanız iş bulabilirsiniz aynen benim 50 yaşına geldiğim ve seçtiğim roller gibi davranın" dedi.

Russell Crowe'nin bu açıklaması Hollywood'un en fazla aranan sanatçılarından Jessica Chastain tarafından ağır şekilde eleştirildi. Crowe'i çenesi düşük, burnunu sokmaması gereken yerlere sokan bir sanatçı olarak tanımlayan Chastain, bu sektörde 50 ve 60 yaşına gelmiş harika yıldzların olduğunu vurguladı. Jessica Chastain, Russell Crowe'u aynı zamanda kendi filimlerinden başka film seyretmeyen biri olarakta suçladı. Ülkemizde de çok sevilen bir aktör olan Russell Crowe'a bazı çevrelerdense destek geldi. Russell'in Gladyador filminin ikincisinde rol alma teklifini reddettiği delil gösteren bu çevreler aktörün bu teklif karşısında "Buna yaşım müsait değil" cevabı verdiğini hatırlattılar.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Jessica Chastain Yılmaz Erdoğan Russell Crowe Hollywood Politika Güncel Haberler

title