Haberler

Hollanda Büyükelçisi Joep Wijnands, Kahramanmaraş depremi mağdurları için yardım kampanyası başlattı

Güncelleme:

Hollanda'nın Ankara Büyükelçisi Joep Wijnands, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenenler yararına yardım kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında toplanan yardımlar Karsu Vakfına aktarıldı. Wijnands, Karsu'ya 41 bin avroluk temsili çek takdim etti. Yardım kampanyası pazar gününe kadar devam edecek.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenenler yararına yardım kampanyası başlatan Hollanda'nın Ankara Büyükelçisi Joep Wijnands, toplanan yardımların Karsu Vakfına aktarıldığını söyledi.

Sanatçı Karsu'nun Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi'nde verdiği konsere katılan Wijnands, toplanan yardımların Karsu Vakfına bağışlanmasına ilişkin Karsu'ya 41 bin avroluk temsili çek takdim etti.

Karsu, 17 Ağustos'un önemli bir tarih olduğunu hatırlatarak Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bir şeyler yapmaları gerektiğini düşündüklerini ve 120 milyon avro topladıklarını, bir yemek kitabı yazdığını ve oradan elde edilen yarım milyon avroluk geliri de depremzedeler yararına kullanacaklarını söyledi.

Yardımları artık resmi olarak yapabileceklerini belirten Karsu, "Bir kaç hafta önce Karsu Vakfını kurduk. Hollanda bunu çok destekliyor ve tüm Hollanda sevgi gösteriyor. Daha çok para biriktirmek için projelere başlayacağız. Bize ilk destek veren Hollanda'nın Büyükelçisi Joep Wijnands." diye konuştu.

Wijnands da "Hollanda olarak nasıl bir acı yaşadığınızı çok iyi biliyor ve takip ediyoruz. Çok üzüldüğünüzü biliyoruz." dedi.

Karsu Vakfını daha çok desteklemek istediklerini söyleyen Wijnands, "Ben önceden yüzücüydüm. 20 Ağustos'ta Asya'dan Avrupa'ya yüzeceğim ve bu kapsamda yardım topladık. Karsu Vakfını desteklemek ve topladığımız yardımı takdim etmek istiyorum." ifadelerini kullandı.

Büyükelçi Wijnands, Türkiye'ye Hollandalı şirketlerin ve oradaki Türk şirketlerin yüksek miktarda bağış yaptığını söyledi.

Wijnands ile Karsu'nun birlikte düzenlediği yardım kampanyasında 25 bin avro toplanması hedeflenirken şu ana kadar 41 bin avro toplandığı belirtildi. Karsu Vakfının internet sitesindeki hesap numaraları üzerinden yardımların toplandığı kampanya, pazar gününe kadar devam edecek.

Bu arada yardım kampanyası kapsamında Büyükelçi Wijnands, 20 Ağustos Pazar günü İstanbul'da düzenlenecek "Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışması"nda İstanbul Boğazı'nı yüzerek geçecek.

Kaynak: AA / Güncel

Kahramanmaraş Depremi Kahramanmaraş Hollanda Ankara Karsu Güncel Haberler

Cumhur İttifakı'nda çatlak mı var? Devlet Bahçeli'den bayram sabahı çok net mesaj

Cumhur İttifakı'nda çatlak mı var? Devlet Bahçeli'den bayram sabahı çok net mesaj

Gaziantep'te katliam! 5 kişiyi öldürüp aynı silahla intihar etti

Gaziantep'te katliam! 5 kişiyi öldürüp aynı silahla intihar etti

Kariye Camii'nde 79 yıl aradan sonra ilk bayram namazı kılındı

Kariye Camii'nde 79 yıl aradan sonra ilk bayram namazı kılındı

Bakmadan Geçme

Kurban Bayramında Toplu Taşıma Ücretsiz 2024 | 16-17-18-19 Haziran toplu taşıma bedava mı? Bayramda metro, otobüs, vapurlar kaç gün ücretsiz? Kurban Bayramında Toplu Taşıma Ücretsiz 2024 | 16-17-18-19 Haziran toplu taşıma bedava mı? Bayramda metro, otobüs, vapurlar kaç gün ücretsiz? YUMUŞAK KURBAN ETİ KAVURMASI TARİFİ | Lezzetli kavurma nasıl yapılır? Kurban eti mangalda nasıl yumuşak olur? Kurban eti hemen yenir mi, kaç saat dinlenmeli? Diyanete göre kurban eti ne kadar sürede tüketilmeli? YUMUŞAK KURBAN ETİ KAVURMASI TARİFİ | Lezzetli kavurma nasıl yapılır? Kurban eti mangalda nasıl yumuşak olur? BUGÜN HANGİ MAÇLAR VAR? 16 Haziran günü maç var mı, hangi kanaldan yayınlanıyor, şifresiz mi? Kurban kesilirken okunacak dua nedir? Kurban kesilirken niyet nasıl edilir, hangi salavat getirilir? Kurban eti hemen yenir mi, kaç saat dinlenmeli? Diyanete göre kurban eti ne kadar sürede tüketilmeli? Kurban kesmeden önce ne söylenir, nasıl tekbir getirilir? Kurbanlık keserken nelere dikkat edilmelidir? KURBAN BAYRAMI NAMAZI KILINIŞI | Kurban Bayramı namazı kaç rekat, nasıl kılınır? Bayram namazına nasıl niyet edilir, kaç tekbir alınır? Kurban kesilirken okunacak dua nedir? Kurban kesilirken niyet nasıl edilir, hangi salavat getirilir? Kurban Bayramı özel sektöre 9 gün tatil mi? Kurban Bayramı tatili toplam kaç gün, 9 gün tatil kimleri kapsıyor? Kurban kesmeden önce ne söylenir, nasıl tekbir getirilir? Kurbanlık keserken nelere dikkat edilmelidir? En yeni ve duygusal Babalar Günü mesajları 2024! Anlamlı ve kısa Babalar Günü sözleri neler? Kurban Bayramı özel sektöre 9 gün tatil mi? Kurban Bayramı tatili toplam kaç gün, 9 gün tatil kimleri kapsıyor?
Diyanet'i karıştıran iddia! Türk hacı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: Bizi çöp gibi götürdüler

Diyanet'i karıştıran iddia! Türk hacı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: Bizi çöp gibi götürdüler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title