Haber : HDP'den Patlama Sonrası İlk Resmi Açıklama - Haberler

Haberi Paylaş

HDP'den Patlama Sonrası İlk Resmi Açıklama

HDP, Diyarbakır mitinginde meydana gelen patlama sonrası resmi bir açıklama yaparak 316 kişinin yaralandığını, 3 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti. HDP, ölü sayısının artabileceğini ifade etti.

HDP, Diyarbakır mitinginde meydana gelen 2 patlama sonrasında kaç kişinin yaralandığını ve hangi hastanelerde tedavi gördüğünü açıkladı. Yapılan açıklamada, "Patlama sonucu 2 kesin olmak üzere miting alanında bir kişinin düşme sonucu toplam 3 kişinin hayatını kaybettiği, 10'u çok ağır olmak üzere toplam 316 yaralı bulunmaktadır." denildi.

KORKUTAN AÇIKLAMA

HDP, "Hayatını kaybetme sayısının yükseleceği maalesef doktorlarımızdan aldığımız bilgiler arasındadır." açıklamasında bulundu.

İşte HDP'den yapılan açıklama:

"Halkların Demokratik Partisi (HDP)'nin bugün Diyarbakır'da gerçekleştirdiği ve yüzbinlerce insanın katıldığı mitingde yaşanan iki ayrı patlama sonucu

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hastanesi

Ramazan Yıldız (16) hayatını kaybederken 2'si ağır 15'i ameliyatta olmak üzere toplam da 83 Yaralı,

Eğitim ve Araştırma Hastanesi

1'i ağır olmak üzere 1'i ortopedi ameliyatında 1'i genel cerrahi ameliyatında toplam 52 Yaralı

Devlet Hastanesi

3'ü çok ağır olmak üzere toplam 60 Yaralı

Veni Vidi Hastanesi

Kimliği belirlenemeyen 50 yaşındaki vatandaş hayatını kaybederken 3'ü ağır olmak üzere toplam 38 yaralı

Memorial Hastanesi

1'i ağır toplam 27 yaralı

Bağlar Hastanesi

56 Yaralı

"3 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ, 10 KİŞİNİN DURUMU AĞIR"

Patlama sonucu 2 kesin olmak üzere miting alanında bir kişinin düşme sonucu toplam 3 kişinin hayatını kaybettiği, 10'u çok ağır olmak üzere toplam 316 yaralı bulunmaktadır. Hayatını kaybetme sayısının yükseleceği maalesef doktorlarımızdan aldığımız bilgiler arasındadır. Bu temelde HDP'ye yapılan bu saldırıyı nefretle kınarken, halkımızı sağduyu ve sükunete davet ediyor. 7 Haziran seçimlerinde HDP'nin başarısına yönelik yapılan bu saldırıyı gerçekleştiren, ortaya çıkarmayan, koruyan ve kullandığı dil ile teşvik edenlere halkımızın sandıkta gerekli cevabı vermeye çağırıyoruz."

Haberler.Com - Güncel

Halkların Demokratik Partisi Diyarbakır Politika Güncel Haberler

title