Haberi Paylaş

"Meryem Ana Yortusu" ve "Üzüm Bayramı" kutlandı

Güncel Haberler

Ayine katılan vatandaşlar görüntüler Ayinden detaylar Sahak Maşalyan'ın vaaz vermesi Türkiye Ermenileri Patriği Sahak Maşalyan'ın yönettiği ayinde ilahilerin söylenmesi Sahak Maşalyan'ın kazanlarda pişirilen buğday ile et karışımı hirisi'ni kepçe ile karıştırması Hatay'da "Meryem Ana Yortusu"...

Ayine katılan vatandaşlar görüntüler

Ayinden detaylar

Sahak Maşalyan'ın vaaz vermesi

Türkiye Ermenileri Patriği Sahak Maşalyan'ın yönettiği ayinde ilahilerin söylenmesi

Sahak Maşalyan'ın kazanlarda pişirilen buğday ile et karışımı hirisi'ni kepçe ile karıştırması

Hatay'da "Meryem Ana Yortusu" ve "Üzüm Bayramı" kutlandı

HATAY - Hatay'ın Samandağ ilçesinde, Ermeni asıllı Türk vatandaşlarının yaşadığı mahallede "Meryem Ana Yortusu" ve "Üzüm Bayramı" kutlaması yapıldı.

Kutlamalar kapsamında Vakıflı Mahallesi'ndeki Meryem Ana Kilisesi'nde ayin düzenlendi.

Türkiye Ermenileri Patriği Sahak Maşalyan'ın yönettiği ayinde ilahiler okundu.

Bağ bozumunu yapan çiftçiler, ayin sonunda üzümlerini kilise bahçesine getirdi ve yılın bereketli geçmesi için dua etti.

Ermeni asıllı Türk vatandaşlarının yaşadığı mahallede geleneksel olarak düzenlenen "Meryem Ana Yortusu" ve "Üzüm Bayramı" etkinliklerine katılanlara, kazanlarda pişirilen buğday ile et karışımı hirisi ikram edildi.

Kaynak: AA / Salim Taş - Güncel

Meryem Ana Türkiye Hatay Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title