Haberi Paylaş

Hatay CHP Genel Sekreteri Sındır Sanal Tatbikat da Olsa Kabul Edilemez

Güncel Haberler

CHP Genel Sekreteri Sındır Sanal tatbikat da olsa kabul edilemezCHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, NATO tatbikatında yaşananların Türkiye'nin dış politikada ki itibarının, tutarsızlığının bir sonucu olduğunu söyledi.

CHP Genel Sekreteri Sındır Sanal tatbikat da olsa kabul edilemez

CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, NATO tatbikatında yaşananların Türkiye'nin dış politikada ki itibarının, tutarsızlığının bir sonucu olduğunu söyledi.

Genel Sekreter Kamil Okyay Sındır, Hatay'ın İskenderun İlçe Başkanlığını ziyaret ederek partilileri ile bir araya geldi. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve CHP Hatay Milletvekilleri ile birlikte partililere seslenen Kamil Okyay Sındır, yerelde ve genelde iktidar olabilmek için çok çalışmaları gerektiğini belirterek, hükümeti eleştirdi. Norveç'teki skandal NATO tatbikatını değerlendiren Sındır, şunları söyledi

NATO'nun Norveç'teki sanal bir tatbikatı esnasında büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün görüntüsünün hedef tahtasına konulduğunu ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanının da, NATO'nun düşman saflarında gösterildiği bir olay yaşandı. Esef ile kınanacak bir olay Ne Atatürk'ümüze, ne devletimizin Cumhurbaşkanına sanal da olsa, tatbikat da olsa asla kabul edilemez. Bunu şiddetle kınıyoruz. Ama şunu da belirtmek istiyoruz. Böyle şeylerin bir daha yaşanmaması için gereken tepkimizi de göstermemiz gerekiyor. NATO ve Norveç'ten gelen özürlere de şahit olduk. Aslında bu şunun göstergesi buna cüret edebilenler Türkiye'nin dış politikada ki itibarının, tutarsızlığının bir sonucudur. Türkiye'yi bu duruma düşüren siyasal iktidarı da en kısa sürede bu anlamda artık alaşağı etmemiz gerekiyor. Bizim bir onurumuz var bu ülkenin bir haysiyeti var. Devletimizin ve cumhurbaşkanımızın onuruna ve haysiyetine dil uzatılmasına, başta Mustafa Kemal Atatürk'e böylesi bir hedef tahtasına konularak küçümsenmesine tahammülümüz yoktur. CHP olarak kurucu Genel Başkanımıza sahip çıkmak, Cumhuriyetimize, devletimize sahip çıkmak adına bunu da ifade etmek istedim.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi Kamil Okyay Sındır Norveç Politika Güncel Haberler

title