Haberler

Halil Efe'nin annesinin feryadı, yanıt buldu

Abone Ol

ANTALYA'da yaşayan Serebral Palsi (beyin felci) hastası 7 yaşındaki Halil Efe Anılır'ın annesi Gülay Anılır'ın yardım feryadına AK Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, sessiz kalmadı.

ANTALYA'da yaşayan Serebral Palsi (beyin felci) hastası 7 yaşındaki Halil Efe Anılır'ın annesi Gülay Anılır'ın yardım feryadına AK Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, sessiz kalmadı. Çolak'ın evinde ziyaret ettiği Halil Efe'nin fizik tedavisi için Aksu Kaymakamlığı ödenek ayırdı.

Antalya'nın Aksu ilçesinde yaşayan Gülay-Cengiz Anılır çiftinin 3'üncü çocukları olan Halil Efe, 8 aylık dünyaya geldi. Konuşamayan ve ellerini hareket ettiremeyen Halil Efe'ye uzun süre teşhis koyulamadı. Anne Günay Anılır, oğluna zeytinyağıyla masaj yapmaya başladı. Anılır'ın

çabalarıyla Halil Efe, az da olsa ellerini hareket ettirebildi. Daha sonra ise Halil Efe'ye, Serebral Palsi teşhisi koyuldu. Halil Efe'ye engeli az olduğu için haftalda 80 saat fizik tedavi uygulanmaya başlandı. Doktorlar, çocuğun 8 yaşına kadar yoğun fizik tedavi alması gerektiğini, bu sayede yürüyebileceğini söyledi. Aile, hayırseverlerin yardımıyla Halil Efe'ye yaklaşık 1 yıl fizik tedavi uygulattı. Ancak koronavirüs nedeniyle tedavi süreci aksadı. Halil Efe'nin 1 yıl daha fizik tedavi alması için yardım isteyen Gülay Anılır'ın sesini, AK Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, duydu.

Anılır ailesini evinde ziyaret eden Çokal, Halil Efe'yle oyun oynadı. Aileden çocuğun durumu hakkında bilgi alıp, doktor raporlarını inceleyen Tuba Vural Çokal, fizik tedavi için İl Sağlık Müdürlüğü ile görüştü. Çokal, çocuğun fizik tedavi gördüğü rehabilitasyon merkeziyle de temas kurdu.

Antalya İl Sağlık Müdürlüğü ve Aksu Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğü'nden fizik tedavinin ayda 8 seans artırılması için ödenek sağlanmasını talep eden Çokal, Halil Efe Anılır gibi hastalığı olan çocukların tedavisinde psikoloji ile motivasyonun önemli olduğunu söyledi.

Çokal, ayrıca ailenin evinin önündeki yolun engelli vatandaşlara uygun olmaması nedeniyle Aksu Belediye Başkanı Halil Sahin ile görüşerek, yolun yenilenmesi sözünü aldı.

Aksu Kaymakamlığı da Halil Efe'nin fizik tedavisi için ödenek ayırdı.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Tuba Vural Çokal Halil Efe Antalya Gülay Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Ümit Özdağ hakkında neden soruşturma başlatıldı? Porshce CEO'su Nazif Mehmet Yazıcı kimdir? 2 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Amardeep Anand kimdir? MasterChef Şef Amardeep Anand kaç yaşında, nereli, mesleği ne? 2 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Ağustos 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 2 Ağustos Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 2 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 2 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 4 Aralık 2023 Günlük Burç Yorumları: 4 Aralık Pazartesi burç yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor? 2 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Hatayspor - Antalyaspor maç özeti! (VİDEO) Hatayspor - Antalyaspor maçı özeti izle! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? MasterChef Tolga hasta mı, Tolga'nın hastalığı ne?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title