Haberler

Ankara Kitap Fuarı, hafta sonu 90 bini aşkın ziyaretçi ağırladı

Güncelleme:

16. Ankara Kitap Fuarı, hafta sonunda yoğun ilgi gördü.

16. Ankara Kitap Fuarı, hafta sonunda yoğun ilgi gördü.

ATO Congresium'da kapılarını açan fuarda söyleşi, panel, şiir dinletileri ve çocuk aktivitelerinin de aralarında bulunduğu çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

350 yazar, 174 yayınevinin okurlarıyla buluştuğu, 30 sahafın stant açtığı, 100 bin kitaba ev sahipliği yapan fuarı, hafta sonu her yaş grubundan 90 bini aşkın kişi ziyaret etti.

Kazakistan'ın konuk ülke, yazar Feyza Hepçilingirler'in ve yazar Prof. Dr. Adil Akhmetov'un uluslararası onur konuğu olduğu fuarda, cumartesi ve pazar aralarında Tolga Aydoğan, Miyase Sertbarut, Nihat Genç, Erol Mütercimler, Ahmet Telli, Metin Hara, Murat Ağırel, Nuray Sayari, Şükran Kozalı, Murat Çelik'in de bulunduğu yazarlar kitaplarını imzaladı.

"Ankara'nın yarısı burada"

Fuar ziyaretçilerinden Erol Öztürk, salgın önlemlerinin alındığı güzel bir etkinlik olduğunu, insanların bu tür organizasyonları özlediğini söyledi. Öztürk, "Ankaralılar da kitap okumayı seviyormuş maşallah. Ankara'nın yarısı burada diyebiliriz." ifadelerini kullandı.

Zehra Öztürk ise fuarda kitap fiyatlarının makul olduğunu belirtti.

Fuara 3 çocuğuyla gelen bir anne de fuar tarihlerini yakından takip ettiklerini, ailece kitap okumayı çok sevdiklerini belirterek, "Çocukların kitap fuarının havasını bile teneffüs etmeleri bence olumlu." diye konuştu.

Çocuklardan Vera ise macera kitaplarını sevdiğini, fuara Kovid-19 salgını öncesinde de bir kez geldiğini ifade ederek, "Fuar çok güzel bir yer, bayıldım." dedi.

"Satışlarımız çok güzel"

Yayınevi görevlisi Kerem Turan da Kovid-19 salgını nedeniyle 2 yıldır fuar düzenlenemediğini hatırlatarak, "Okurlar, bu tür kültür ortamlarını özlemişler, kitap almasalar dahi bakıyorlar, inceliyorlar. Biz de onları özlemişiz." ifadelerini kullandı.

Kitapseverlerin ilgisinden duydukları memnuniyeti dile getiren Turan, şöyle konuştu:

"Satışlarımız çok güzel. İlerleyen günlerde daha güzel olacak. Ben tarih öğretmeniyim. Çocuklar çok ilgi duyuyor. Diğer stantları da inceleyip kitapları öyle alıyorlar. Direkt bir standa girip almıyorlar. Bilinçli bir nesil yetişiyor."

Turan, fuarda pandemi önlemlerine uyulduğunu da dile getirerek, "Hem biz yetişkinler için hem çocuklar için çok güzel bir kültür fuarı oldu." dedi.

Yayınevi görevlisi Necati Deniz Cedimoğlu, salgın nedeniyle evlerine kapanan insanların oldukça bunaldığını belirterek, "Bunun da etkisiyle buraya güzel bir rağbet var. Korona döneminde de kitaplara ilgide olağanüstü bir artış olmuştu. Biz de standımızda klasiklerle birlikte çocuklara ve yetişkinlere farklı kitaplar sunuyoruz." diye konuştu.

Girişin hafta içi öğrenci, öğretmen ve engellilere ücretsiz olduğu 16. Ankara Kitap Fuarı, 31 Ekim Pazar akşamına kadar her gün 10.00 ila 20.00 arasında ziyaret edilebilecek.

Kaynak: AA / Güncel

Ankara Güncel Haberler

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title