Haberler

Hababam Sınıfı' Oyuncuları, Ahi Evran Üniversitesi'nde

Ahi Evran Üniversitesi'nde Aktif Fikir Topluluğu tarafından 'Hababam Sınıfı Tarihi ve Ruhu' konulu konferans düzenlendi.

Ahi Evran Üniversitesi'nde Aktif Fikir Topluluğu tarafından 'Hababam Sınıfı Tarihi ve Ruhu' konulu konferans düzenlendi. 15 Aralık 2014 tarihinde Hababam Sınıfı'nın emektar oyuncularının katılımıyla düzenlenen konferans, Fen- Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güray Erener, dekan yardımcıları, öğretim elemanları ve kalabalık öğrenci grubunun takip ettiği, konferansa Tayfun Akalın, Tuncay Akça, Gazanfer Şener ve Ahmet Arıman katıldı. Sanatçıların sinemaya nasıl girdiklerini anlatarak başladıkları, neşeli dakikaların yaşandığı konferansta Dilaver Gür, "Ertem Eğilmez ve Rıfat Ilgaz olmadan bu film olmazdı" dedi.

Konferansta tek tek anılarını anlatan Hababam Sınıfı emektar oyuncuları, Hababam Sınıfı'nın dünyada en çok gülünen üçüncü film olduğunu belirttiler. Hababam Sınıfı'nda oynadıktan sonra da sinemaya devam ettiğini, çeşitli ödüller aldığını ama "Bu film neden bu kadar zamandır ilgiyle izleniyor?" sorusunu kendine sormaktan alamadığını anlatan Tuncay Akça, bir yakının "Şimdiki filmler hazır makinada yapılan kahveler gibi, Hababam Sınıfı gibi filmler közde yapılan kahve gibidir" dediğini söyledi. Yediden 70'e herkesin beğenisini kazanmış olan Hababam Sınıfı filminde rol almanın kendisi için büyük bir gurur olduğunu ifade etti.

Hababam Sınıfı'nın vermek istediği mesajın 'Öğrenemeyen öğrenci yoktur, öğretemeyen öğretmen vardır' olduğunu belirten sanatçılar, öğrencilerden gelen soruları da yanıtladı.

Konferans sonrasında Rektör Prof. Dr. Kudret Saylam'ı makamında ziyaret eden sanatçılar, Ahi Evran Üniversitesi'nde olmaktan duydukları mutluluğu dile getirdiler. Rektör Prof. Dr. Kudret Saylam, üniversitede düzenlenen konferansa katılımlarından dolayı sanatçılara teşekkür etti. - Kırşehir

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Ertem Eğilmez Rıfat Ilgaz Akça Politika Güncel Haberler

Pendik'te bulunan cesetle ilgili kan donduran detaylar! 16 parçaya bölünmüş, derisi bile yüzülmüş

Pendik'te bulunan cesetle ilgili kan donduran detaylar! 16 parçaya bölünmüş, derisi bile yüzülmüş

Dilan Polat, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne yatırılıyor! 3 ay tedavi görecek

Dilan Polat, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne yatırılıyor! 3 ay tedavi görecek

Görüntü Türkiye'den! Ağaçtaki dev yılanı görenler gerçek olduğuna inanamıyor

Görüntü Türkiye'den! Ağaçtaki dev yılanı görenler gerçek olduğuna inanamıyor

'Lig'in en iyi antrenörü benim' diyordu! Çalıştırdığı 2 takım da küme düştü

"Lig'in en iyi antrenörü benim" diyordu! Çalıştırdığı 2 takım da küme düştü

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title