ERTEM EĞİLMEZ HABERLERİ

Ertem Eğilmez haber, Ertem Eğilmez son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ertem Eğilmez

Ertem Eğilmez

Doğum Yeri Trabzon / Türkiye
Doğum Tarihi 18.2.1929 - 21.9.1989

Ertem Eğilmez Kimdir ?

Ertem Eğilmez 18 Şubat 1929'da Trabzon'da doğan Türk yapımcı ve sinema yönetmenidir. Geniş izleyici kitlesinin ilgisini çeken kalabalık kadrolu güldürüleriyle Türk sinemasında bir tarz oluşturmuştur. İlk ve orta öğrenimini Konya'da tamamladı. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra dükkan açıp bakkallık yaptı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Ertem Eğilmez - 20.09.2021
Hababam Sınıfı'nın usta yönetmeni: Ertem Eğilmez
Yeşilçam'ın çok izlenen filmlerine imza atan yapımcı ve yönetmen Ertem Eğilmez, vefatının 32. yılında anılıyor.
Ertem Eğilmez - 19.09.2021
Haftanın tarihine bakış
1989- Sinema yönetmeni ve yapımcı Ertem Eğilmez, 60 yaşında vefat etti.
Ertem Eğilmez - 03.07.2021
Hababam Sınıfı oyuncuları Antalyalılarla buluştu
"Hala ilk günkü gibi izleniyor" Ercan Gezmiş, Sahilde Sinema Var etkinliği sayesinde seyircilerle buluşmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. 1 Nisan 1975'te vizyona giren Hababam Sınıfı'nın 46. yılında olduğunu kaydeden Gezmiş, "Hababam Sınıfı'nın hala ilk günkü gibi izleniyor olması bizleri çok mutlu ediyor. Bu kadro ile tüm Türkiye'yi geziyor, söyleşiler yapıyoruz. Bize her zaman filmin tılsımını soruyorlar. Bunu bizler de bilmiyoruz. Bizleri Ertem Eğilmez 15-16 yaşlarındayken bir araya getirerek, Münir Özkul, Adile Naşit ve Tarık Akan gibi dev isimlerle tanıştırdı.
Ertem Eğilmez - 02.07.2021
Kendisinden yaşça küçük sınıf arkadaşları ve hocaları Kemal Sunal'ı anlattı
Sunal'ın öğrenciliğin tüm gereklerini yerine getirdiğini belirten Esen, "Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Nişantaşı Binası'nın koridorlarındaki ders notu alışverişi, sınavlarda heyecanlanışı, ödevlerini hazırlarken telaşlanışı ile arkadaşlarından hiçbir farkı yoktu. Hatta notlarını öğrenmek için, not bürosundaki 'Masum abi'ye dil dökmesi, çaycı müstahdemlerle arkadaşlığı, tümüyle diğer öğrenciler gibiydi. Ama diğer öğrencilerden önemli bir farkıysa 'Türk Sineması' derslerinde, film çekimleriyle ilgili ayrıntılı bilgileri hocası ve arkadaşlarıyla paylaşması, yönetmen Ertem Eğilmez'in setlerde yaptıkları üzerine bilgiler ve anılar aktararak, dersi renklendirmesiydi.
Ertem Eğilmez - 16.05.2021
Haftanın tarihine bakış
2002- Ankara'nın en eski ve en büyük sinemalarından Akün, 1975'te Ertem Eğilmez'in unutulmaz filmi "Hababam Sınıfı" ile açtığı perdelerini, yine aynı filmle bir daha açılmamak üzere kapattı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ertem Eğilmez Haberleri | Ertem Eğilmez Kimdir - Haberler - Ertem Eğilmez haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ertem Eğilmez kimdir, hayatı ve biyografisi. 21 Eylül'de ne oldu? Tarihte bugün ne oldu, kim doğdu, kim öldü, hangi önemli olaylar
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.9.2021 13:07:16. #1.14#

title