Haberler

GTA 5'in satış rakamları açıklandı! Hala satmaya devam ediyor

Son Güncelleme:
Abone Ol

GTA 5, 2013'ten bu yana satış rekorları kırmaya devam ediyor. Son rakamlara göre oyunun satışları 190 milyona ulaştı. Bu başarı, GTA 6 için önemli bir zorluk teşkil ediyor.

Gta 5 rekorlar kırmaya ve oyun pazarını domine etmeye devam ediyor. 2013'teki çıkışından bu yana satış rekorları kıran dev yapım, bir satış rekoruna daha çok yakın. Take-Two Interactive'in konferans görüşmesi notlarında açıklanan son rakamlar, Gta 5'in şu anda yaklaşık kaç milyon adet sattığını ortaya koydu. Gelin detaylara bakalım

GTA 5 SATIŞ RAKAMLARI 190 MİLYONA ULAŞTI

Gta 5, Kasım 2022'de bildirilene göre 170 milyon adetlik satış rakamına ulaşmıştı. Şimdi açıklanan raporda bu sayı neredeyse 200 milyona ulaştı. Oyunun çıkışı üzerinden 10 yıl geçti, Epic Games bedavaya dağıttı ancak hala istikrarlı bir şekilde satışlara son hız devam ediyor. Bu gerçekten inanılmaz.

Gta 5'in süregelen başarısı, merakla beklenen GTA 6 için önemli bir zorluk da teşkil ediyor. 2022'de oyuna bir bakış atmamızı sağlayan sızıntılara rağmen, GTA 6 ile ilgili ayrıntılar hala çok az. Elimizde sadece Sam Houser'ın Twitter üzerinden yaptığı Aralık ayı fragman duyurusu var. Onun dışında bir şey bilmiyoruz. Ancak Rockstar'ın GTA 6'da yeni bir standart belirlemesi gerektiği aşikar. Gta 5'in dikkat çekici satış grafiği, kısa bir süre önce 300 milyon satış adedini aşan Minecraft'ın ardından en çok satan ikinci oyun olmasını sağladı. Gta 5'e yönelik istikrarlı talep, oyuncuların oyunun geniş açık dünya ortamı, ilgi çekici anlatımı ve çeşitli oyun unsurlarıyla ilgilenmeye devam ettiğini gösteriyor. Tabii en çok ilgi duyulan taraf GTA Online tarafı.

Oyun topluluğu GTA 6'nın gelişini sabırsızlıkla beklerken, yeni bölümün selefinin muazzam başarısını geçip geçemeyeceği konusunda spekülasyonlar yapılıyor. Gta 5'in kalıcı popülaritesi göz önüne alındığında, Rockstar serinin bir sonraki yinelemesi için yüksek beklentilerle karşı karşıya. GTA 6'nın piyasaya sürülmesinden sonra GTA 5 satışlarındaki olası düşüşe rağmen, Rockstar'ın başarılı oyunları yeniden ziyaret etme ve yeniden piyasaya sürme geçmişine sahip olması, GTA 5'in kalıcı popülaritesinden yararlanmak için desteğin devam etme olasılığına da işaret ediyor.
Rockstar'ın GTA 6 duyurusu, fragman bile çıkmadan rekor kırdı
Oyun endüstrisi Grand Theft Auto destanının bir sonraki bölümünü merakla bekliyor ve GTA 6'nın resmi fragmanının yayınlanmasıyla birlikte hayranlar ikonik serinin geleceği için çok heyecanlı. Rockstar'ın önündeki zorluk, sadece GTA 5'in mirasını sürdürmekle kalmayıp aynı zamanda yenilikçi oynanış ve Grand Theft Auto adına yakışır ilgi çekici bir anlatımla oyuncuları büyüleyen bir oyun sunmak olacak. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.
Kaynak: Shiftdelete / Güncel

GTA 5 Gamegar Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

YARGI YEKTA KİMDİR? Yargı dizisi "Yekta" Uğur Polat kimdir, kaç yaşında, nereli, oynadığı dizi ve filmler nedir? AMARDEEP ANAND KİMDİR? MasterChef konuğu Amardeep Anand kaç yaşında, nereli? PANTENE ALTIN KELEBEK 2023 KAZANANLAR LİSTESİ: 49. Pantene AltIn Kelebek Ödülünü kimler kazandı, kazanan isimler kimler? DOĞUKAN İSLAMOĞLU KİMDİR? AK Parti Artvin Gençlik Kolları Başkanı Doğukan İslamoğlu neden öldü, kaç yaşında, hayatı ve biyografisi! BEŞİKTAŞ BAŞKANLIK SEÇİMİ SONUÇLARI: BJK yeni başkanı kim oldu 2023? Beşiktaş'ın yeni başkanı kim? Beşiktaş'ın YENİ BAŞKANI Hasan Arat kimdir, kaç yaşında, nereli? Beşiktaş Başkanlık seçimi kim kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ İNTERNET DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi İnternet Dizisi ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ DİZİ ÇİFTİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Dizi Çifti ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek En İyi Romantik Komedi Dizisi ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Romantik Komedi Kadın Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Romantik Komedi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Komedi Kadın Oyuncu ödülü kim aldı, kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Komedi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title