Haberler

Görüntülü Haber) Mdob Açılış Konserinde Genç Kemancı Büyüledi

Abone Ol

MERSİN Devlet Opera ve Balesi'nin (MDOB) yeni sezon açılış konserinde solist olarak sahneye çıkan keman virtüözü Çağıl Çelik, performansı ile sanatseverleri büyüledi.

MERSİN Devlet Opera ve Balesi'nin (MDOB) yeni sezon açılış konserinde solist olarak sahneye çıkan keman virtüözü Çağıl Çelik, performansı ile sanatseverleri büyüledi. Mersin Kültür Merkezi Opera Sahnesi'nde gerçekleşen konseri, Vali Yardımcıları Cezmi Türk Göçer, Süleyman Deniz, Kültür ve Turizm İl Müdürü Bahaettin Kabahasanoğlu, MDOB Sanat Yönetmeni ve Müdür Vekili R. Ufuk Kasar, Mezitli Belediye Başkanı CHP'li Neşet Tarhan ile çok sayıda sanatsever izledi. İtalyan Şef Lorenzo Coladonato'nun yönettiği konserde orkestra sanatçıları, Bedric Smetana'nın 'Moldau', Camilie Sanit-Saens 'Ölülerin dansı' eserlerini seslendirdi. Marina Kvlıvidze'nin başkemancı olarak görev aldığı konserde, keman virtüözü Çağıl Çelik, solist olarak yer aldı Çelik, Jules Massenet'in 'Meditaiton' adlı eserini kemanı ile seslendirerek salonda bulunanları adeta büyüledi. Eserin tamamlanmasının ardından konsere gelenler Çelik'i uzun süre alkışladı.

Konserin diğer bölümünde ise orkestra, Edvard Grieg'in 'Peer Gynet Süit', Antonin Dvorak'ın 'Slav dansları', Johannes Brahms'ın 'Macar dansları', Modest Mussorgski'n 'Çıplak dağda bir gece' ve Pyotr İlyiç Çaykovski'nin 'İtalyan Kapriçyosu' adlı eserlerini seslendirdi.

Bu arada, MDOB 8 Ekim Cumartesi günü librettosunu Ekrem Reşit Rey'in yazdığı Haldun Dormen'in yönetmenliğinde sahneye koyduğu 2 perdelik 'Lüküs Hayat' operetini seyirci ile buluşturacak - Mersin

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Türk Göçer Mezitli Mersin Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

BEŞİKTAŞ BAŞKANLIK SEÇİMİ SONUÇLARI: BJK yeni başkanı kim oldu 2023? Beşiktaş'ın yeni başkanı kim? Beşiktaş'ın YENİ BAŞKANI Hasan Arat kimdir, kaç yaşında, nereli? Beşiktaş Başkanlık seçimi kim kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ İNTERNET DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri Kadın Sanatçı ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ DİZİ ÇİFTİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri Kadın Sanatçı ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri Kadın Sanatçı ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri Kadın Sanatçı ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri Kadın Sanatçı ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri Kadın Sanatçı ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri Kadın Sanatçı ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri Kadın Sanatçı ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri Kadın Sanatçı ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KADIN SANATÇI kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri Kadın Sanatçı ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ERKEK SANATÇI kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri Erkek Sanatçı ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 kim kazandı? Pantene Altın Kelebek oy vermek ücretli mi? PANTENE ALTIN KELEBEK 2023 saat kaçta başlıyor, CANLI izleme linki! Pantene Altın Kelebek Yıldızı Parlayanlar ödülü kim kazandı?
title