Göcek Tüneli Açılıyor - Haberler
Haberi Paylaş

Göcek Tüneli Açılıyor

Demirören Haber Ajansı - Güncel
Göcek Tüneli Açılıyor

- Muğla - Fethiye Karayolu Arasında Bulunan 926 Metre Uzunluğunda Ve 12 Metre Genişliğindeki Göcek Tüneli, Yarın Hizmete Açılacak.

- Muğla - Fethiye karayolu arasında bulunan 926 metre uzunluğunda ve 12 metre genişliğindeki Göcek Tüneli, yarın hizmete açılacak.

Fethiye`de bir dizi açılışa katılan Muğla Valisi Temel Koçaklar, gelirken Göcek Tüneli`nden geçtiklerini anlattı. Koçaklar, ``Tüneli 50 saniyede geçtik, hiç rampa görmedik. Son derece güzel yapılmış. Bu sayede sizlerle 15 dakika erken buluştuk. Yarın tünelden geçişler başlayacak`` dedi. 8`inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal döneminde gündeme gelen Göçek Tüneli projesi, 8 başbakan, 11 bakan ve 13 hükümet değişmesine rağmen bir türlü hayata geçirilememişti`` dedi. Ancak, Muğla Milletvekili Anavatan Partili Hasan Özyer tarafından tozlu raflardan çıkarılan proje, dönemin Kültür ve Turizm Bakanı Erkan Mumcu`ya sunulmuş ve temeli atılabilmişti.

Lider İnşaat tarafından yap-işlet-devret modeliyle 13 ayda tamamlanan Göcek Tüneli, Muğla- Fethiye karayolunda bulunuyor. 926 metre uzunluğunda ve 12 genişliğinde olan tünel, Fethiye ile Muğla arasındaki mesafeyi 15 dakika kısaltıyor.

(Erdoğan CANKUŞ/SU/AAA/GİR)

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title