Haberler

Fkir Sahibi Eğitime Destek Veriyor

Abone Ol

Fikir Sahibi, 'Gülümseyen Kamu Spotu' ile eğitime destek veriyor.

Daha önce İstanbul Zihinsel Engelliler için Eğitim ve Dayanışma Vakfı (İZEV) yararına hazırladıkları kamu spotu ile ses getiren Fikir Sahibi Reklam Ajansı, şimdi de Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV) için bir kamu spotu hazırladı. Cemil Ağacıklıoğlu'nun yönettiği kamu spotunun müziklerini ise müzisyen Murat Evgin hazırladı.

1 haftadır televizyonda yayınlanan kamu spotu, radyo ve sinema yayınıyla da destekleniyor.

İZEV'de olduğu gibi ajans, yine kamu spotunda farklılaşmayı amaçlıyor. Şimdiye kadar yapılan birçok sosyal sorumluluk filminden farklı olarak, duygusal sömürüye yer vermeden toplumsal bilinç yaratmayı hedefliyor. Cemil Ağacıkoğlu'nun yönetmenliğini, Mehmet Aksın'ın da görüntü yönetmenliğini üstlendiği filme Eylül Yapım, Böcek Yapım, Lokomotif Kamera, 1000 Volt, Orion, Set Pozitif ve MPM Medya gibi Türkiye'nin önde gelen birçok yapım ve yayın şirketi gönüllü olarak destek verdi. Reklam filminin müziği ise müzisyen Murat Evgin'e ait.

'Üzgün çocukların olduğu kamu spotu çekmek istemedik'

Fikir Sahibi Reklam Ajansı'nın genç kurucuları Handan Dumlu ve Ceren Atasoy, projenin hayata geçirilişini şu şekilde açıklıyor:

''Kamu spotu dendiği zaman insanların aklına sadece toplumu bilinçlendirmek adına yapılmış, yayın kalitesine çok da önem verilmeyen reklamlar geliyor. Biz bu algıyı yıkmak adına elimizden geldiğince başarılı işler çıkarmayı hedefliyoruz. TOÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Uygun'un da bizim gibi artık farklılaşmak gerektiğini düşünmesi, birçok kamu spotunda olduğu gibi üzgün çocuklar, dokunaklı müzikler, ajite edilmiş hayatlar göstermek istememesi, aynı noktada buluşmamızı ve başarılı bir iş çıkarmamızı sağladı. Bizim için de Türkiye'nin en büyük vakıflarından biri ile çalışmak gurur duyulası bir durum oldu.

Umarız, bu iş başarılı olur ve herkes TOÇEV'in, çocukların hayatına bir anne bir baba gibi dokunup, hak ettikleri hayatı yaşabilmelerini, en önemlisi de iyi bir eğitim alabilmelerini sağladığını fark eder. Emeği geçen herkesin eline sağlık."

Kaynak: Bültenler / Güncel

Murat Evgin İstanbul Türkiye Güncel Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title