Haberler

Ermenek'teki Maden Faciasını İzlerken 13 Yıl Öncesini Bir Kez Daha Yaşadım"

Güncel Haberler

Karaman’ın Ermenek ilçesindeki maden faciası gündemdeki yerini korurken, 13 yıl önce aynı madende meydana gelen göçükte toprak altında kalan ve tekerlekli sandalyeye mahküm olan Şalpazarlı Ali Osman Sağlam, “Ermenek’teki kazayı izlerken, 13 yıl öncesini bir kez daha yaşadım” dedi.

Karaman'ın Ermenek ilçesindeki maden faciası gündemdeki yerini korurken, 13 yıl önce aynı madende meydana gelen göçükte toprak altında kalan ve tekerlekli sandalyeye mahküm olan Şalpazarlı Ali Osman Sağlam, "Ermenek'teki kazayı izlerken, 13 yıl öncesini bir kez daha yaşadım" dedi.

CHP Trabzon milletvekili M. Volkan Canalioğlu, İstanbul Milletvekili Haluk Eyıdoğan, PM üyesi Rana Bozkurt ve CHP Trabzon İl Başkanı Yavuz Karan, 18 madencinin yaşamını yitirdiği aynı madende 13 yıl önce göçük altında kalarak tekerlekli sandalyeye mahküm olan Ali Osman Sağlam'ı ziyaret ettiler. 2001 yılında 15 arkadaşı ile Ermenek'te çalıştığı kömür ocağında meydana gelen göçükte toprak altında kalan Şalpazarlı Ali Osman Sağlam yaralı olarak kurtarılmış, ancak tüm çabalara karşın tekerlekli sandalyeye mahkum olmuştu.

Zor şartlarda yaşamını sürdüren Ali Osman Sağlam, "Televizyonda Ermenek'teki kazayı izlerken o günleri yeniden yaşadım. Kazada yaşamını yitirenlerin ailelerinin durumlarını çok iyi anlıyorum. Onlar tarifi yaşanmayan acı içindeler. Maden ocaklarında hiçbir önlem alınmıyor. Devletin elindeki madenler daha güvenli ancak yine de yeterli değil" diye konuştu.

Ziyarette konuşan CHP Trabzon Milletvekili M. Volkan Canalioğlu ise "Madenlerde meydana gelen kazaların tamamı yeterince önlem alınmadığı için meydana geliyor. İş güvenliği konusunda görevlerini yapmayanlar cezalandırılmalıdır. Yoksa bu tür kazalar devam edecektir" şeklinde konuştu. - TRABZON

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Osman Sağlam Trabzon Karaman Ermenek Politika Güncel Haberler

title