Haberi Paylaş

Erdoğan mı Kılıçdaroğlu mu? Son ankette iki isim arasında yüzde 2.6'lık fark çıktı

Güncel Haberler

MetroPOLL Araştırma Şirketi'nin Erdoğan ile Kılıçdaroğlu'nu yarıştırdığı cumhurbaşkanı seçimi anketinden çarpıcı bir sonuç çıktı. Ocak-şubat-mart döneminin oy oranlarının yer aldığı ankette Erdoğan'ın düşüşü, Kılıçdaroğlu'nun yükselişi dikkat çekti. Mart ayında Erdoğan'ın oy oranı yüzde 42 olurken, Kılıçdaroğlu'nun oy oranı ise yüzde 44.6 oldu.

Türkiye seçimlere doğru giderken araştırma şirketleri de anketlere hız verdi. Metropoll Araştırma son anketini Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik yaptı.

ERDOĞAN DÜŞTÜ, KILIÇDAROĞLU YÜKSELDİ

Ankette Cumhur İttifakı'nın adayı Recep Tayyip Erdoğan ile Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu yarıştı. Ocak-şubat-mart döneminde Erdoğan'ın oy oranının düşmesi, Kılıçdaroğlu'nun oy oranının ise yükselmesi dikkat çekti.

ARADA YÜZDE 2.6'LIK BİR FARK VAR

"Erdoğan mı Kılıçdaroğlu mu?" diye sorulan ankette, Erdoğan'ın ocak ayında yüzde 45.9, şubatta yüzde 42.7, martta ise yüzde 42 oy aldığı görüldü. Kılıçdaroğlu ise ocakta yüzde 43, şubatta yüzde 41.4, martta yüzde 44.6 oy aldı. Böylece iki isim arasında mart ayı itibarıyla yüzde 2.6'lık fark oluştu.

Erdoğan mı Kılıçdaroğlu mu? Son ankette iki isim arasında yüzde 2.6'lık fark çıktı

Recep Tayyip Erdoğan Kemal Kılıçdaroğlu Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (16)

HALİS ER:

Rte

Cevap Yaz00Yayından Kaldır
Gamer1974 Pro:

Sayin Kilictaroglu olmasaydi,kim olursa olsun derdim.Ama bu arkadasimiza ülke teslim etmek neya sinif baskani bile yapmam onu

Cevap Yaz5343Yayından Kaldır
Murat Vural:

Solcular manipülasyon yapmayın seçimin galibi şimdiden Recep Tayyip Erdoğan ötesi berisi yok .

Cevap Yaz6368Yayından Kaldır
Tüm 16 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title