Domaniç Dağları'nda kar kalınlığı yarım metreyi geçti - Haberler
Haberi Paylaş

Domaniç Dağları'nda kar kalınlığı yarım metreyi geçti

İhlas Haber Ajansı - Tamer Yiğit - Güncel
 - Güncelleme:

Domaniç Dağları'nda kar kalınlığı yarım metreyi geçti Üç gündür aralıksız etkili olan kar yağışı yer yer tipiye dönüştü, bazı bölgelerde sürücüler zor anlar yaşıyor Karayolları ekipleri yolu açık tutabilmek için çalışıyor, kolluk kuvvetleri ağır vasıtalı zincirsiz araçların geçişine izin...

Domaniç Dağları'nda kar kalınlığı yarım metreyi geçti

Üç gündür aralıksız etkili olan kar yağışı yer yer tipiye dönüştü, bazı bölgelerde sürücüler zor anlar yaşıyor

Karayolları ekipleri yolu açık tutabilmek için çalışıyor, kolluk kuvvetleri ağır vasıtalı zincirsiz araçların geçişine izin vermiyor

KÜTAHYA - Kütahya'nın Domaniç ilçesini Bursa'nın İnegöl ilçesine bağlayan bin 500 rakımlı Domaniç Dağları'nda kar yağışı, buzlanma ve tipi nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşanıyor. Bölgede kar kalınlığı yarım metreyi geçti.

Domaniç Dağları'nda 3 gündür aralıksız etkili olan kar yağışı yer yer tipiye dönüşüyor. Yollarda kar birikintisi ve buzlanma olması nedeniyle bazı bölgelerde sürücüler zor anlar yaşıyor. Karayolları ekipleri greyderler ve kar küreme araçları ile yolu açık tutabilmek için çalışmalarını sürdürüyor. Kolluk kuvvetleri tarafından ağır vasıtalı ve zincirsiz olan araçların geçişine ise izin verilmiyor.

Bölgede kar kalınlığının 51 santimetre olarak ölçüldüğünü belirten vatandaşlar, "Kar berekettir. Barajlar göletler dolsun" dediler.

İhlas Haber Ajansı / Tamer Yiğit - Güncel

Domaniç Kütahya Bursa kar Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title