Haberi Paylaş
  Ditib Fuarında İkinci Gün Çocuklar ve Gençlere Ayrıldı

  Ditib Fuarında İkinci Gün Çocuklar ve Gençlere Ayrıldı

  Güncel Haberler

  DİYANET İşleri Türk İslam Birliğinin (DİTİB) konferans salonunda gençlere yönelik düzenlenen "Kur'an İkliminde Nebevi Ahlak ve İslam Gençliği" konulu panel, tasavvuf musikisi konseri ve çocuklara yönelik geleneksel gölge oyunu Karagöz-Hacivat gösterisi ilgiyle izlendi.

  DİYANET İşleri Türk İslam Birliğinin (DİTİB) konferans salonunda gençlere yönelik düzenlenen "Kur'an İkliminde Nebevi Ahlak ve İslam Gençliği" konulu panel, tasavvuf musikisi konseri ve çocuklara yönelik geleneksel gölge oyunu Karagöz-Hacivat gösterisi ilgiyle izlendi. Köln DİTİB Merkez Camisi Din Görevlisi Emre Şimşek'in moderatörlüğündeki panele Haseki Abdurrahman Gürses Eğitim Merkezi Müdürü Osman Eğin, konuşmacı olarak katıldı.

  'İLKİ SELAM, İKİNCİSİ İKRAM'

  Ayetler ve hadisler ışığında, İslam dininin iletişim ahlakıyla ilgili öğütler veren Eğin, şöyle konuştu: "Günümüz teknolojisinde bilginin her türlüsüne ulaşmanız mümkün fakat ulaşılamayan tek şey insan. İnsana ulaşma konusunda bir problemimiz var. Aslında en uzak olduğumuz şey evin içinde yaşadığımız insanlar."Selam alıp vermenin önemine işaret eden Eğin, "Selam insanları birbirine yakınlaştırır. Selam deyip geçmeyin. Selamı çocuklarımız ve gençlerimiz arasında yaygınlaştıralım. Selam, Peygamberimizin Medine'deki İslam'a dair ilk emridir. İkinci emri de ikramdır" ifadelerini kullandı. 30 yayınevinin katıldığı fuar, çeşitli etkinliklerle 15 Haziran'a kadar devam edecek.

  Kaynak: Hürriyet / Güncel

  Emre Şimşek Karagöz İslam Türk Politika Güncel Haberler

  title