Haberler

Dezavantajlı Çocuklar İlk Defa Sinemayla Tanışıyor

Abone Ol

Mardin'de kırsal mahallelerde yaşayan aralarında Suriyelilerin de yer aldığı dezavantajlı öğrenciler, ilk kez sinemada film izlemenin mutluluğunu yaşıyor.

Mardin'de kırsal mahallelerde yaşayan aralarında Suriyelilerin de yer aldığı dezavantajlı öğrenciler, ilk kez sinemada film izlemenin mutluluğunu yaşıyor.

Valilik ile İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Mardin Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen etkinlik kapsamında öğrenciler sinemaya götürülüyor.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, dezavantajlı ve Suriyeli öğrencilerin hayatlarına renk katmak için çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

Bu kapsamda öğrencilerin sinemayla tanıştırıldığını ifade eden Yaman, kentte hiç sinemaya gitmeyen çok öğrenci olduğunu gördüklerini aktardı.

Yaman, bu nedenle böyle bir projeyi hayata geçirmek istediklerini ifade ederek "Okullarımızda tespitlerimizi yaptıktan sonra çocuklarımızı sinemaya götürmeye başladık. İki ayda 6 bin öğrencimiz sinemayı ilk defa gördü ve film izledi. Yıl sonuna kadar 14 bin öğrenciyi sinemayla tanıştırmış olacağız." dedi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm ve Sosyal İşleri Daire Başkanlığı yetkilisi Şükrü Yavuz da etkinlik kapsamında son olarak Midyat ilçesinde kırsal mahallelerde yaşayan öğrencileri sinemaya götürdüklerini belirtti. Öğrencilerin alışveriş merkezinde film izledikten sonra yemek yediğini, oyun merkezlerinde eğlendiğini dile getiren Yavuz, "Hedefimiz bu çocuklarımıza bir ilki yaşatmak." diye konuştu.

Öğretmen Zeynep Erol, öğrencileri ile Mardin'e sinema etkinliği için geldiklerini söyleyerek "Öğrencilerimiz ilk kez sinemaya geldiler. Şu an bunun heyecanını yaşıyorlar." dedi.

Öğrencilerden Suriyeli Fatma Şükrü, 6 yıldır Mardin'de yaşadığını, ilk defa sinemaya gittiğini anlattı.

Kaynak: AA / Güncel

Milli Eğitim Müdürlüğü Şükrü Yavuz Politika Güncel Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title