Haberler

Devrim Yaratacak Yeni Ürün

Güncelleme:

Türkiye'nin ilk porselen karo üreticisi Seranit Yapı Grubu, 2012 finansal sonuçlarını açıkladı.

Seranit'ten yapı sektöründe devrim yaratacak yeni ürün: Seraoxicoat

2012 yılını yüksek performansla kapattıklarını açıklayan Seranit Yapı Grubu Başkanı Hamdi Altunalan, Ekolojik Ürünler kategorisinde hayata geçirdikleri yeni ürün gruplarıyla hem Türkiye'de hem de dünyada ses getirecek çalışmalara imza atıyor.

Seranit Yapı Grubu, bugün 18 milyon 500 bin metrekarelik üretim kapasitesiyle yapı sektörünün toplam üretiminin yüzde 20'den fazlasını tek başına gerçekleştiriyor. Seranit Yapı Grubu Başkanı Hamdi Altunalan, 2012 yılını, satışlar bazında yüzde 55 büyüme ile kapattıklarını ifade etti.

Porselen karolarda Seranit, seramikte Serra, mutfakta Vanucci markalarıyla bu yıl 20'inci yılını kutlayan Seranit Yapı Grubu, Türkiye'deki liderliğini sürdürürken, dünyada da ilk üç önemli oyuncu arasında yer alıyor. 2007 yılında yurtdışı faaliyetlerine ağırlık veren Grubun ihracatı ise 30 milyon dolar seviyelerinde.

Konuya ilişkin bir konuşma yapan Seranit Yapı Grubu Başkanı Hamdi Altunalan, öncelikle Grubun rakamsal verilerini değerlendirdi: "Seranit Yapı Grubu olarak bugün üç ayrı markamız ve inovatif ürünlerimizi bir çatı altında topladığımız Ekolojik Ürünler kategorimizle, faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Yüksek bir performansla kapattığımız 2012 yılında, satışlar bazında yüzde 55 büyüdük" dedi. Yurtdışı faaliyetlerine de büyük önem verdiklerini belirten Altunalan, 2011 yılında 24 milyon dolar olan ihracat oranlarının ise 30 milyon dolara ulaştığını, 2013 hedeflerinin ise 45 milyon dolar olduğunu belirtti. "2012 yılında hedeflerimizin çok üzerinde bir performans gösterdik. Özellikle yurtdışında, İtalya, İspanya gibi sektörümüzün önemli oyuncularının yer aldığı ülkelerdeki öncü konumumuz, Türkiye için gurur verici bir tablo oluşturmaktadır" diyen Altunalan, başarılarının anahtarının ise yenilikçi yaklışımları olduğunu hatırlattı.

Seranit Yapı Grubu, kendi bünyesinde yürüttüğü Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmaları ve dünyanın önde gelen tasarım ofisleri ile işbirliği yaparak geliştirdiği ürün gamıyla da sektöre katma değer sağlayan öncü bir rol de üstleniyor. İnovatif yaklaşımıyla faaliyetlerine sürdüren marka, 'Ekolojik Ürünler' kategorisiyle pazara sunduğu yeni ürünleriyle de farkını ortaya koyuyor.

Grup en son, yapı sektöründe bir devrim niteliği taşıyan Seraoxicoat'u pazara sunmaya hazırlanıyor. Bu yeni ürün, dünyada ve Türkiye'de ilk kez; içerdiği özel elementlerle mekanlardaki yemek, sigara, tuvalet, boya ve ilaç kokusu gibi istenmeyen kokuları yok etme özelliklerine sahip bir ürün olarak farklılaşıyor. Geleceğin ürünü olarak tanımlanan Seraoxicoat, yüzde 100 yerli sermaye ile üretilen bir ürün olarak da dikkat çekiyor.

Yeni ürün, yeni işbirliği

Seranit Yapı Grubu, geliştirdiği Seraoxicoat için boya sektörünün lideri Polisan Boya ile yeni bir işbirliğine de imza attı. Türkiye inşaat sektörü için önemli bir adım olarak görülen bu işbirliği kapsamında; Seraoxicoat, güçlü bayi yapısına sahip Polisan Boya'nın Türkiye geneline yayılmış 7 bin satış noktasından tüketiciye ulaşacak.

Seranit Yapı Grubu olarak ürün geliştirme konusuna büyük önem verdiklerini söyleyen Altunalan, daima yeniliğin farklılığa, farklılığın da katma değere dönüştüğü gerçeğinden yola çıktıklarını ve sektörün de ancak bu bakış açısıyla büyüyüp gelişeceğini ifade etti. sözlerine ekledi. "Ekolojik Ürünler kategorisinde hayata geçirdiğimiz ürünleri Yıldız Teknik Üniverisitesi ile ortaklaşa yürütüyoruz. Seraoxicoat da yenilikçi ürünlerimizden biri. YTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sabriye Pişkin öncülüğünde hayata geçen Seraoxicoat'un yapı sektöründe bir devrim yaratacağını düşünüyoruz ve burada sizlerle ilk kez paylaşmaktan da büyük gurur duyuyoruz" diyen Altunalan Polisan'la gerçekleştirdikleri işbirliğine ilişkin ise; "Geliştirdiğiniz ürünlerinizin nihai tüketiciye ulaşması da bir o kadar önemli. Bu kapsamda; Polisan ile yapmış olduğumuz bu işbirliği ile iki kritik konuda güçlerimizi birleştirmekten de büyük mutluluk duyuyoruz" dedi.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Seranit Granit Seramik San. ve Tic. A.Ş. Polisan Türkiye Güncel Haberler

İstanbul'daki Aydos Ormanı'nda yangın çıktı! Alevler güçlükle kontrol altına alındı

İstanbul'daki Aydos Ormanı'nda yangın çıktı! Alevler güçlükle kontrol altına alındı

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

Bakmadan Geçme

Pazar günü eczaneler açık mı, kapalı mı? 21 Temmuz İstanbul, Ankara, İzmir nöbetçi eczaneler! Baraj doluluk oranı 21 Temmuz | Baraj doluluk seviyesi nedir? İSKİ baraj doluluk oranı yüzde kaç? Resmi Gazete bugün (21 Temmuz) kararları neler? Resmi Gazete atama kararları 2024! TRT 1 YAYIN AKIŞI 21 TEMMUZ: Bu akşam TRT 1'de hangi dizi ve filmler var? Akın Akınözü kimdir? Akın Akınözü kaç yaşında ve nereli? 21 Temmuz TV yayın akışı! Bu akşam TV'de hangi diziler, filmler var? 21 Temmuz Pazar ATV, Kanal D, Star, Show'da neler var? 21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
AK Partili Türkeş'ten sokak hayvanları düzenlenmesine tepki: Bu doğru bir şey değil

AK Partili Türkeş'ten sokak hayvanları düzenlenmesine tepki: Bu doğru bir şey değil

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title