Haberler

DEM Parti Esenyurt'ta Kobani Davası'na Tepki Gösterdi

Güncelleme:

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, Esenyurt'ta düzenlenen halk buluşmasında Kobani Davası'nda HDP'li siyasetçilere verilen cezalara tepki gösterdi. Bakırhan, Kobani'nin özgürlük ve direniş olduğunu vurgulayarak, yoksulluk düzeninin sona ereceğini belirtti.

(İSTANBUL) - Esenyurt'ta düzenlenen halk buluşmasında konuşan DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, Kobani Davası'nda HDP'li siyasetçilere verilen cezalara tepki gösterdi, " Kobani, birileri için kumpas davası olabilir ama bizim için özgürlüktür, direniştir ve öyle kalacaktır" dedi.

Kobani Davası'nda HDP'li siyasetçilere verilen cezalar, DEM Parti tarafından Esenyurt Meydanı'nda düzenlenen Halk Buluşması'nda protesto edildi. Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı etkinliğe EMEP Partisi, ESP, SGDF ve Türkiye İşçi Partisi (TİP) de destek verdi.

"KOBANİ BİZİM İÇİN ÖZGÜRLÜKTÜR, DİRENİŞTİR"

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, Kobani Davası'nda verilen kararlara tepki göstererek şöyle konuştu: "Kobani direniştir, IŞİD barbarlığına karşı dünya halklarını koruyan ve IŞİD barbarlığını o topraklara gömen kadınların, gençlerin halkların ortak mücadelesidir. Kobani Gericiliğin kalesinde, kadınların yok sayıldığı o coğrafyada kadının mücadelesiyle dünya halklarına, emekçilerine, devrimcilerine örnek olduğu büyük bir devrimdir. 7 Ekim devrimi neyse Kobani'deki halkların, kadınların devrimi de aynıdır. Onun için Kobani'yi yargılıyorlar. Niye Kobani'yi yargılıyorlar, çünkü Kobani'de IŞİD yenildi. Niye Kobani'yi yargılıyorlar, çünkü Kobani'de Kürt, Türk, Alevi, Sünni gençleri, IŞİD katliamlarına karşı kandi coğrafyasını, toprağını ve geleceğini savunduğu için Kobani'yi yargılıyorlar. Kobani, birileri için Kobani kumpas davası olabilir ama bizim için özgürlüktür, direniştir ve öyle kalacaktır. Kobani kumpas davasında kaybeden AKP-MHP-JİTEM ittifakı oldu. Kobani kumpas davasında aslında arkadaşlarımız kazandı. Kobani direnişi kazandı. Kobani'de yaşamını yitiren gençler kazandı. Kobanili kadınlar kazandı. Bu JİTEM ittifakını göndereceğiz."

"BU YOKSULLUK DÜZENİ BİTECEK"

Bakırhan, "Emin olun bu yoksulluk düzeni bitecek. Bu sömürü düzeni bitecek. Bizi 10 bin lira maaşa mahkum eden bu soyguncu talancı sistem bitecek. Şatafatı için, kendisi için 3'lü-5'li maaşlar alan ihalelerle yandaşlarını zenginleştiren bu düzen yerine halkların, emekçilerin, yoksulların, kadınların bir gün iktidar olduğu günler uzak değil. Yeter ki birlikte olalım" dedi.

Kaynak: ANKA / Güncel

Tuncer Bakırhan Kobani Davası Yoksulluk DEM Parti Esenyurt Kobani İnsan Hakları Politika Güncel Haberler

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

Devlet hastanesinin tuvaletine gizli kamera yerleştirmişti! Evinde ölü bulundu

Devlet hastanesinin tuvaletine gizli kamera yerleştirmişti! Evinde ölü bulundu

Bakmadan Geçme

İskoçya İsviçre maçı CANLI izle! (EURO 2024) İskoçya İsviçre EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? Almanya Macaristan maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Almanya Macaristan maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Almanya Macaristan maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Almanya Macaristan maçı ne oldu? 19-20 Haziran Akaryakıt Fiyatları: Benzine ve motorine indirim veya zam var mı? 19-20 Haziran hava bugün ve yarın nasıl olacak? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? EURO 2024 C Grubu Puan Durumu! C Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 C Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 B Grubu Puan Durumu! B Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 B Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 A Grubu Puan Durumu! A Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 A Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? Almanya Macaristan maçı CANLI izle! (EURO 2024) Almanya Macaristan EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? Hırvatistan Arnavutluk maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Hırvatistan Arnavutluk maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Nedim Bajrami hangi takımda, nerede oynuyor? Arnavutluk Milli Takım oyuncusu Nedim Bajrami kimdir? TRT 1 canlı maç izle! (4K) İSKOÇYA-İSVİÇRE CANLI izle! TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! Hırvatistan Arnavutluk maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Hırvatistan Arnavutluk maçı ne oldu? BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Bursa su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Konya su kesintisi listesi!
Batman Hasankeyf'te bazı bölgeler geçici güvenlik bölgesi ilan edildi! Girişler kapatıldı

Batman Hasankeyf'te bazı bölgeler geçici güvenlik bölgesi ilan edildi! Girişler kapatıldı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title