Haberler

CHP'li Arık: 14 Maddelik Bildirgemiz, İpe Un Sermek İçin Değil

Abone Ol

Chp Kayseri Milletvekili Çetin Arık, parti il teşkilatının bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada, "Biz çözümün yanında olacağız. 14 maddelik bildirgemiz, ipe un sermek için değil, hükümeti kurmayalım diye değil, ülkenin yararına ve menfaatinedir" dedi.

Chp Kayseri Milletvekili Çetin Arık, parti il teşkilatının bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada, "Biz çözümün yanında olacağız. 14 maddelik bildirgemiz, ipe un sermek için değil, hükümeti kurmayalım diye değil, ülkenin yararına ve menfaatinedir" dedi.

Parti binasında yapılan bayramlaşmaya, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Ali Paşa Tan, İl Başkanı Mustafa Ayan ve partililer katıldı. Hükümet kurma görüşmelerinin devam ettiğini belirten CHP Kayseri Milletvekili Arık, şöyle dedi:

"Bayramın ülkemize, dünyamıza ve İslam alemine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Yanı başımızda akan kanın, gözyaşının dinmesini istiyorum. Hükümet görüşmeleri devam ediyor. Dönem dönem ben de sayın genel başkan ve yöneticilerimizle görüşüyoruz; Nasıl gidiyor, ne durumdayız diye. CHP olarak, çözümün yanında olacağız. Çözümsüzlüğün yanında değil. 14 maddelik bildirgemiz var. Bunlardan taviz vermeden hükümeti kurma taraftarıyız. Tabii ki bu 14 madde, işi yokuşa sürmek ipe un sermek, hükümeti kurmayalım diye değil, ülkenin yararına ve menfaatine olan şeyler."

Parlamento aritmetiğinin, CHP'nin içinde bulunduğu bir iktidarı gösterdiğini ifade eden İl Başkanı Ayan ise, şunları söyledi:

"7 Haziran seçimlerini gördük. Parlamentoda hükümet kurma çalışmaları var. İnşallah önümüzdeki günlerde partimizin de içinde bulunduğu bir iktidarı da, ki parlamento aritmetiği bunu gösteriyor. Onurlu, dik duruşumuzla, geçmişten beri gelen taleplerimizle, hırsıza ve namussuza hesap sorabileceğimiz bir biçimde, güçte ve pozisyonda olmak koşuluyla ve eğer iktidar olursak, temsil ettiğimiz bakanlıklarda halkımıza, işçimize, emeklimize, memurumuza, çiftçimize verdiğimiz sözleri yerine getirmek koşuluyla ve dünyayı saran Müslümanların birbirini öldürdüğü bir İslami iç savaşı da, yok etmek amacıyla bu iktidarda olmak inşallah dileğimiz ve temennimizdir." - Kayseri

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi Mustafa Ayan Çetin Arık Kayseri Politika Güncel Haberler

title