Haberler

CHP Kayseri İl Başkanı Ayan: Şehit Mezarını Bu Halde Bırakanları Kınıyorum

Abone Ol

Chp Kayseri İl Başkanı Mustafa Ayan, Adıyaman'da bir ay önce şehit olan ve Develi İlçesi'nde toprağa verilen Uzman Onbaşı Müsellim Ünal'ın mezarının bakımsızlığına tepki gösterdi.

Chp Kayseri İl Başkanı Mustafa Ayan, Adıyaman'da bir ay önce şehit olan ve Develi İlçesi'nde toprağa verilen Uzman Onbaşı Müsellim Ünal'ın mezarının bakımsızlığına tepki gösterdi. Bu konuda valiliğe başvurarak çalışma yapılmasını isteyen Ayan, "Şehit mezarını bu halde bırakanları kınıyorum, ayıplıyorum" dedi.

Sabah beraberinde parti il yöneticileri ile birlikte Kayseri Valiliği'ne giden CHP İl Başkanı Mustafa Ayan, üzerinde 'Şehidiniz Müsellim Ünal'ın kabristanı' yazan pankartı polisin almak istemesine tepki gösterdi. Polisin, "bakacağız" demesi üzerine Ayan, "Neye bakacaksınız? İl başkanıyım ben, pankartı göstereceğim, alamazsınız. Bu Mehmetçiğin yattığı, askerimizin yattığı yer burası, kimseye küfür yok, buyurun. Şehidimize de mi sahip çıkmayalım? Zıvanadan çıkartmayın, zaten çok doluyuz, yapmayın. Vali beyin haberi var" dedi.

Ayan yaptığı basın açıklamasının ardından Valilik binasına girdi. Vali Orhan Düzgün'ün izinde olması nedeniyle Vali Vekili Mehmet Emin Avcı ile görüşen Ayan, durumu ilettiğini ve çözüm bulunmasını istediğini söyledi. Ayan, Türkiye'de milli ve manevi değerlere karşı bir algı operasyonu yapıldığını ileri sürerek, "Türkiye'de algı operasyonu var. Milli manevi duygulardan uzaklaştırılan, şehidimizin, askerimizin, polisimizin ölümünün kanıksandığı bir ortama gidiyoruz. 22 yaşında yavrumuz vatanı, milleti için şehit olmuş. Aradan 1 ay geçmiş ne proje var ne de ilgili belediyenin bir çalışması" diye konuştu.

Görüşmesi sırasında Vali vekilinin Jandarma Komutanı'nı aradığını ve durumu ilettiğini dile getiren Ayan, "Komutanımız, belediye başkanı ile görüşecek. Belediyeler bu işleri yürütüyor. Belediye başkanı inşallah, kısa sürede şehidimize içimizin rahatlayacağı, ona yakışır mezarı yapmasını sağlayacaktır" dedi. - Kayseri

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi Mustafa Ayan Adıyaman Kayseri Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Telefon ne zaman icat edildi? Telefon mu telgraf mı önce icat edildi? Telefon icat tarihi nedir? 11 Aralık 2023 Resmi Gazete atama kararları! Resmi Gazete bugünün kararları neler? NACİ GÖRÜR İSTANBUL DEPREMİ AÇIKLAMASI NEDİR? İstanbul'un en tehlikeli semtleri, ilçeleri neresi? Naci Görür istanbul depremi için ne dedi? BARAJ DOLULUK ORANLARI 10 ARALIK: İstanbul (İSKİ) baraj doluluk oranları yüzde kaç, İstanbul'un kaç günlük suyu kaldı? İBB İyi Parti Grup Başkan Vekili İBRAHİM ÖZKAN KİMDİR, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Halk TV konuğu İbrahim Özkan biyografisi! YARGI YEKTA DİZİDEN AYRILIYOR MU? Yargı dizisindeki Yekta (Uğur Polat) öldü mü, diziden neden ayrılıyor? Onur Şan kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, evli mi, Urfalı mı, nasıl ünlü oldu? Onur Şan hayat hikayesi ve biyografisi! BUGÜN (11 ARALIK) İSTANBUL'da hava durumu nasıl olacak, yağmur var mı? İSTANBUL 11 ARALIK 5 günlük hava durumu! Bu hafta sonu hava nasıl? 11 ARALIK (YARIN) HAVA DURUMU | İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Antalya, Hatay haftalık, 5 günlük hava durumu! Yarın hava durumu ne, kaç derece? SURVİVOR 2024 YARIŞMACILARI KİMLER? Survivor 2024 kadrosunda kimler var, oyuncuları belli oldu mu, Turabi var mı? Asgari Ücrette zam pazarlığı başlıyor! Asgari Ücret 2024 açıklandı mı, ne zaman açıklanacak, ne kadar oldu, yüzde kaç arttı? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MUĞLA || Yarın Muğla'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MERSİN || Yarın Mersin'de okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 ANTALYA || Yarın Antalya'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 İSTANBUL || Yarın İstanbul'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi?
title