Haberler

CHP'li Yıkılmaz: Mecliste Zafer Çağlayan'ın Saldırısına Uğradım

Güncelleme:

CHP'li Hüseyin Yıkılmaz, Mecliste kendisine "niye bakıyorsun" diyen Ekonomi eski Bakanı Zafer Çağlayan'a, saatine baktığını söyleyince saldırıya uğradığını iddia etti.

Chp Bolu Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıkılmaz, Meclis'te kendisine "Niye bakıyorsun" diyen eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'a, saatine baktığını söyleyince saldırıya uğradığını iddia etti. CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Zafer Çağlayan'ı kınadı.

CHP Bolu Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıkılmaz ve partililer bugün grup toplantısına katılmak için Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne gitti. Hüseyin Yıkılmaz, Meclis kulisinde Zafer Çağlayan ile karşılaştığı sırada yaşanan diyaloğun ardından saldırıya uğradığını öne sürdü. Zafer Çağlayan'ın üzerine yürüyerek küfür ettiğini söyleyen Hüseyin Yıkılmaz, olayı şöyle anlattı:

"Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısı için bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne gittik. Onlar kuliste otururken karşılaştık. Grupla birlikte yanlarından geçiyordum ve gayri ihtiyari göz göze geldik. Grupla birlikte giderken ilk defa Meclis'e gelenler vardı. Onlar için tekrar geri döndüm. Sonra tekrar göz göze geldik. 'Niye bakıyorsun' diye sordu, ben de 'Sen niye bakıyorsun' dedim. O da 'Ben bakarım' dedi, ben de 'Saatime bakıyorum' dedim. 'Sen ne diyorsun lan' diyerek ayağa kalktı. Yanındakiler de ayağa kalktı daha sonra. Saatime baktığımı söylediğim için yanındakilerle birlikte ayaklandılar. Üzerimize doğru saldırdılar. Küfür ve hakaretler etti. Beni daha sonra oradan uzaklaştırdılar. Biz daha sonra grup toplantısına gittik."

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan sosyal paylaşım sitesi Twetter'da yazdığı mesajlarla, yaşananlar nedeniyle Zafer Çağlayan'ı kınadığını belirtti. Tanju Özcan, mesajında şöyle dedi:

"TBMM çatısı altında CHP Bolu Merkez İlçe Başkanımıza korumaları ile ağır hakaret ve küfürler sarf ederek saldıran Zafer Çağlayan'ı kınıyorum. Zafer Çağlayan'ın saldırı sebebi de yanından geçen merkez ilçe başkanının kendi saatine bakması. Yazıklar olsun. Saati öğrenmek için hem de kendi saatine baktı diye Zafer Çağlayan'ın saldırısına maruz kalan Bolu İlçe Başkanı Hüseyin Yıkılmaz'a geçmiş olsun." - Bolu

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Merkez Tanju Özcan Çağlayan Politika Güncel Haberler

'Ülkemiz için varoluşsal bir tehdit' demişti! TÜİK rakamları Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı haklı çıkardı

"Ülkemiz için varoluşsal bir tehdit" demişti! TÜİK rakamları Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı haklı çıkardı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek: Enflasyon gelecek ay yüzde 60 civarına inecek

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek: Enflasyon gelecek ay yüzde 60 civarına inecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail ile NATO nezdindeki işbirliklerini onaylamayacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail ile NATO nezdindeki işbirliklerini onaylamayacağız

'Bakanın ailesi için yolcu uçaktan indirildi' iddiası sonrası AJet ve Mehmet Şimşek'ten açıklama

"Bakanın ailesi için yolcu uçaktan indirildi" iddiası sonrası AJet ve Mehmet Şimşek'ten açıklama

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title