Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Kimdir? İşte Hakkında Merak Edilen Tüm Detaylar - Haberler
Haberi Paylaş

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Kimdir? İşte Hakkında Merak Edilen Tüm Detaylar

Haberler.com - Güncel
 - Güncelleme:

Başkan Erdoğan'ın açıkladığı yeni kabinede Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak görev yapacak olan Murat Kurum kimdir? Yeni kabinenin Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum hakkında merak edilen tüm detaylar.

Emlak Konut GYO A.Ş.'nin Genel Müdürlük görevini icra eden Murak Kurum, Çevre ve Şehircilik Bakanı oldu.

1999 yılında Selçuk Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakultesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü' nden mezun oldu. 1999- 2005 yıllarında çeşitli özel kuruluşlarda çalıştı.

2005 – 2006 yılları arasında TOKİ Ankara Uygulama Daire Başkanlığı'nda Uzman olarak görev yaptı. 2006 - 2009 yılları arasında TOKİ İstanbul Uygulama Daire Başkanlığı Avrupa Yakası Uygulama Şube Müdürlüğü, 2009 – 21.02.2012 tarihleri arasında Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nda Uzmanlık görevlerini üstlendi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Kimdir?

2009 yılından itibaren T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı iştiraki Emlak Konut GYO A.Ş. Genel Müdürlük görevini icra etti. 1976 Ankara doğumlu olan Murat Kurum evli ve 2 çocuk babasıdır.

Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Türkiye hükûmetine bağlı olarak çalışan ve çevre ve şehircilik işlerinden sorumlu olan bakanlık. 3 Mayıs 1920 tarihinde kurulan Bayındırlık Bakanlığı ile 13 Ekim 1923 tarihinde kurulan İmar ve İskân Bakanlığı 'nın 1983 yılında birleştirilmesi ile kurulmuştur. 29 Haziran 2011 tarihinde ismi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak değiştirildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Kimdir?

Haberler.com - Güncel

Batı Antalya Kalkınma Ajansı, Emlak Konut, konut, Politika, Güncel, Haberler

title