Haberler

Çerkezköy'e Kurulması Planlanan Termik Santral

Abone Ol

Çerkezköy ilçesinde termik santral kurulmaması talebiyle toplanan 33 dilekçe, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne teslim edildi.

Çerkezköy ilçesinde termik santral kurulmaması talebiyle toplanan 33 dilekçe, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne teslim edildi.

Tekirdağ Sivil Toplum Kuruluşları Birliği Platformu üyesi bir grup, İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü önünde toplandı.

Cemal Polat, grup adına yaptığı açıklamada, Çerkezköy'e yapılması planlanan termik santrale karşı olduklarını ve buna itiraz için dilekçe vermek amacıyla toplandıklarını söyledi.

Dünyada yenilenebilir enerji kaynakları kullanımına artan bir yönelim olduğunu savunan Polat, Türkiye'de yenilenebilir enerjiler için resmi hedeflerin olmadığını öne sürdü.

Termik santralin doğaya ve canlılara birçok zararının olduğunu öne süren Polat, "Bu yüzden çocuklarımız için geleceğimiz için başka alternatiflere yönelmek gerek." dedi.

Açıklamaların ardından toplanan katılımcılar itiraz dilekçelerini, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne verdi.

Kaynak: AA / Güncel

Sivil Toplum Kuruluşları Birliği Cemal Polat Çerkezköy Tekirdağ Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

3 ARALIK NE GÜNÜ? 3 Aralık ne olarak kutlanıyor, anılıyor? 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajları ve önemi! Tarih belli oldu! GTA 6 FRAGMAN YAYINLANDI MI? Gta 6 fragman yayınlanma tarihi belli oldu! Gta VI (6) fragman izle! Dursun Ali Erzincanlı kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? Dursun Ali Erzincanlı şiirleri! Güneş doğduktan sonra sabah namazı kılınır mı DİYANET? Sabah namazı güneş doğduktan kaç dakika sonra kılınır DİYANET? CUMARTESİ GÜNÜ ECZANELER AÇIK MI? 2 Aralık 2023 Eczane çalışma saatleri! Tesla Cybertruck Türkiye fiyatı ne kadar, belli oldu mu? Cybertruck özellikleri neler, içi nasıl? Yalı Çapkını YENİ BÖLÜM (48. BÖLÜM) İZLE! Yalı Çapkını yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Ümit Özdağ hakkında neden soruşturma başlatıldı? Porshce CEO'su Nazif Mehmet Yazıcı kimdir? 2 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Amardeep Anand kimdir? MasterChef Şef Amardeep Anand kaç yaşında, nereli, mesleği ne? 2 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Ağustos 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 2 Ağustos Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi!
title