Haber : Pınar Gültekin cinayetinin konuşulduğu canlı yayın karıştı! Ersan Şen'in söylediği söze, sunucu dahil herkes tepki gösterdi - Haberler

Haberi Paylaş

Pınar Gültekin cinayetinin konuşulduğu canlı yayın karıştı! Ersan Şen'in söylediği söze, sunucu dahil herkes tepki gösterdi

 - Güncelleme:

Pınar Gültekin cinayetinin konuşulduğu Habertürk canlı yayınında gergin anlar yaşandı. Programın konuğu Ceza Hukukcusu Prof. Dr. Ersan Şen'in katil Cemal Metin Avcı'ya verilen haksız tahrik indiriminin doğru olduğunu söylemesiyle ortalık bir anda karıştı. Programın sunucusu dahil diğer tüm konuklar Şen'e tepki gösterdi.

Muğla'da Pınar Gültekin'i vahşice katleden Cemal Metin Avcı'ya haksız tahrik indirimiyle 23 yıl hapis cezası verilmesinin tartışıldığı Habertürk canlı yayınında ortalık bir anda karıştı. Hülya Hökenek'in moderatörlüğünü yaptığı "Enine Boyuna" programının konuğu olan Ceza Hukukcusu Prof. Dr. Ersan Şen'in "Cemal Metin Avcı'ya verilen haksız tahrik indirimi kararı doğru" sözü sonrası gergin anlar yaşandı. Hülya Hökenek dahil diğer tüm konuklar Ersan Şen'e tepki gösterdi.

HÖKENEK İLE ŞEN ARASINDA GERGİN ANLAR

"Bunun savunulacak bir yanı yok" diye seslenen Hökenek'e tepki gösteren Şen, "Hülya Hanım ne konuşuyorsun ya" diye çıkıştı. Hökenek ise "Bir kadın yakılarak öldürülüyor, üzerine beton dökülüyor. Daha sonra adam çıkıp ben burada kokoreç pişirdim diyor. Hocam lütfen. Ben kabul etmiyorum" diye cevap verdi.

Şen bunun üzerine "Sonuç ne kadar kötü olursa olsun, orada karar veren hakimleri ve mahkemeyi yok sayamazsın. Böyle bir hakkın var mı? Ondan sonra mahkemeye gidip nasıl adalet arayacaksın?" dedi.

AKSOY DA TARTIŞMAYA DAHİL OLDU

O sırada araya giren Gazeteci Faruk Aksoy ise "Her şey elindeki kağıda göre değil. Kamu vicdanı diye bir şey var. Sen o kadın ölürken nasıl acı çekti biliyor musun" derken, Şen ise Aksoy'a "Duygusal gidiyorsun. Kanun yolu var. Eleştirebilirsin, kızabilirsin yarın bir gün o mahkemelere çıkacaksın. Nasıl kendini savunacaksın. Seni toplum gömdüğü için mahkum mu olacaksın. Sosyal medya mahkemesi olmayın" dedi.

Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (33)

Fenerli :

Dikkat ettiniz mi hep kadın lafı var cenazenin cinsiyetine göre algı var. Mesala bu şekilde bir erkek ölseydi aynı oranda tepki olurmuydu. Ayrıca zina ve erkeğin ailesine yönelik santaj para dekontları ve kadın öldükten sonra delil karatmak için yakma olmuş diye gerekçeli karar açıklandı.

Adana001 Merkez:

İyi izleseniz adamın ne anlattığını anlarsınız. Ama nerde gördüğüne saldıran toplumuz

Bozkurt :

SIKINTI ERSAN HOCADA DEĞİL,YASADA..YASADAKİ O HÜKMÜ KALDIRIP,TEKRAR YARGILAMA YOLU AÇARSIN.OLUR BİTER. MESELA YASA DESE Kİ "KADIN ÖLDÜRMENİN CEZASI 10 YILI GEÇEMEZ.HAKİM O YASAYA UYMAK ZORUNDA.HUKUK BÖYLE ÇALIŞIR.VİCDANA UYGUN YASA ÇIKARTILMASI ŞART.

Tüm 33 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title