Haber : Burdur-antalya Karayolu Ulaşıma Kapandı - Haberler

Haberi Paylaş

Burdur-antalya Karayolu Ulaşıma Kapandı

Burdur-antalya Karayolu Ulaşıma Kapandı

Burdur-Antalya Karayolu Çeltikçi Beli, akşam saatlerinde iki TIR’ın kardan dolayı yolda kalması sebebiyle ulaşıma kapandı.

Burdur- Antalya Karayolu Çeltikçi Beli, akşam saatlerinde iki TIR'ın kardan dolayı yolda kalması sebebiyle ulaşıma kapandı. Karayolunda yaklaşık 4 kilometrelik kuyruk oluştu.

Burdur-Antalya Karayolu Çeltikçi Beli'nde akşam saatlerinde iki TIR yoğun kar yağışı nedeniyle yolda kaldı. Karayolu ulaşıma kapanırken, yaklaşık 4 kilometrelik kuyruk oluştu.

Taşımalı eğitimden yararlanan 7 lise öğrencisi de karayolunda 6 saat mahsur kaldı. Öğrencilerin imdadına ise Burdur İl Genel Meclisi Başkanı Osman Karakaya yetişti. Çeltikçi Beli'ne giderek öğrencileri sakinleştiren Karakaya da, iki gazeteci ile birlikte burada mahsur kaldı. Karakaya, telefonla durumdan Burdur Valisi Hasan Kürklü'yü haberdar ederek, Karayolları Bölge Müdürlüğü ve AFAD Burdur Müdürlüğü'nü harekete geçirdi.

Çeltikçi Beli'nde yaşanan tıkanıklık nedeniyle AK Parti İl Başkanı Ömer Bütüner de karayoluna gitti. Lise öğrencileri ile görüşen Bütüner, Osman Karaya ve gazeteciler tarafından otomobil ile Burdur Turizm Eğitim Okulu'na getirildi. Burdur Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram, öğrencileri karşılayarak, yemek ve konaklamalarını sağladı.

Okul servisi ile yolda mahsur kalan lise öğrencisi Tuğba Varol, 6 saat boyunca mahsur kaldıklarını ve çok acıktıklarını söyledi. Kendisiyle birlikte 7 arkadaşının çok korktuğunu anlatan Varol, "6-7 saattir burada bekliyoruz ve çok acıktık. Zor durumdayız, korktuk, otobüste 7 kişiydik" diye konuştu.

AFAD KUMANYA DAĞITTI

AFAD İl Müdürlüğü tarafından yolda kalan vatandaşlara kumanya dağıtıldı. Burdur Öğretmenevi'nde hazırlanan kumanyalar, AFAD İl Müdürü Mehmet Oral başkanlığında ekiplerce karayolunda mahsur kalan vatandaşlara dağıtıldı.

Öte yandan, Burdur il merkezinde vatandaşlar karın keyfini çıkardı. Vatandaşların Cumhuriyet Meydanı'nda kartopu oynaması renkli görüntüler oluştururken, bazı araçlar karda ilerlemekte güçlük çekti. - BURDUR

İhlas Haber Ajansı / Güncel

Osman Karakaya Çeltikçi Antalya Politika Güncel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title