Haberler

Bolu'da Afad Müdürüne Mobbing İddiası

Türk Yerel Hizmet-Sen Bolu Şubesi Başkanı Erol Selci, İl Afet ve Acil Durum Müdürü (AFAD) Hasan Erdoğan'ın memurlara, "Şube müdürü olsun, il müdürü olsun sizin kocanız gibidir ne derse yapacaksınız" dediğini iddia ederek, mobbing uygulamalarının son bulmasını istedi.

Türk Yerel Hizmet-Sen Bolu Şubesi Başkanı Erol Selci, İl Afet ve Acil Durum Müdürü (AFAD) Hasan Erdoğan'ın memurlara, "Şube müdürü olsun, il müdürü olsun sizin kocanız gibidir ne derse yapacaksınız" dediğini iddia ederek, mobbing uygulamalarının son bulmasını istedi. AFAD Müdürü Hasan Erdoğan ise Bolu Valisi İbrahim Özçimen ile görüşerek iddialarla ilgili daha sonra açıklama yapacağını söyledi.Bahçelievler Mahallesi'nde bulunan AFAD binası önünde toplanan Türk Yerel Hizmet-Sen Bolu Şubesi üyesi yaklaşık 20 kişi, AFAD Müdürü Hasan Erdoğan'ın mobbing uyguladığını iddia ederek, tepkilerini gösterdiler. Türk Yerel Hizmet-Sen Bolu Şubesi Başkanı Erol Selci, AFAD çalışanlarının izinli oldukları sırada herhangi bir gerekçe olmadan daireye gelmeye zorlandığını belirterek, "Devlet memurluğuna yakışmayacak şekilde hanım personel, erkek personel ayrımı yapmaksızın küfürlü küfürlü konuşup 'istifa et git, seni bu kurumdan kovarım, kendine iş bul, ilişiğini keserim' gibi ifadeler kullanmaktadır. Memur arkadaşlarımıza 'Şube müdürü olsun, il müdürü olsun sizin kocanız gibidir ne derse yapacaksınız' hakaretini yapmaktadır. Bu tür ifadeleri şiddetle kınıyorum. Sendikal faaliyetlerimiz engelleniyor. Sendika temsilcisine de yoğun bir şekilde mobbing uygulamaktadır. Sendikal ayrımcılık ve personel ayrımcılığı yapılmakta, bu doğrultuda personelin bazılarına saatlik ve idari izinler verilirken, bazı arkadaşlarımıza yıllık izinler de bile sıkıntı çıkarmakta, açıkça sendikal ayrım yapmaktadır" dedi.

Selci bazı personele yoğun mobbing uygulandığını iddia ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Çalışanlarımızın yasal hakkı olan gitmiş olduğu görevlerle ilgili arazi ve seyyar görev tazminatlarımıza mani, engel çıkarılırken kendileri hak etmediği halde harcırah almaktadır. Arama kurtarma teknisyenlerince kendisine kırılan, arızalanan miyadı dolan, kullanılamayacak hale gelen her biri insan hayatıyla ilgili malzeme ve ekipmanların durumu sözlü olarak kendisine defalarca anlatılmasına rağmen sıkıntıların çözümüne yönelik hiçbir yaklaşımı, girişimi olmuyor. Personel son çare olarak sıkıntıları yazıya döküp tutanak tutuyor. Tutanağın kayda girmesine müsaade etmemekte. Bu kurumda bazı personele yoğun mobbing uygulanmaktadır. Yasal yetkilerini adil ve yerinde kullanmasını, bunun dışına asla çıkmamasını bekliyoruz ve bunun takipçisi olacağız. Kendisinin de bir memur olduğunu unutmasın. Hukuksuzluğu ve mobbing uygulamaları devam ettiği sürece, buna maruz kalan personelle birlikte tüm yasal haklarımızı kullandık ve bundan sonra da kullanacağımızın bilinmesini isteriz." - Bolu

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

İbrahim Özçimen Hasan Erdoğan Bolu Politika Güncel Haberler

Kulisleri hareketlendiren iddia: Asgari ücret temmuz ayında 21 bin 320 liraya çıkacak

Kulisleri hareketlendiren iddia: Asgari ücret temmuz ayında 21 bin 320 liraya çıkacak

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi: Lüks aracın Gençlik ve Spor Bakanlığı'yla hiçbir ilgisi yok

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi: Lüks aracın Gençlik ve Spor Bakanlığı'yla hiçbir ilgisi yok

Kötü koku olayı ortaya çıkardı! Anne ve oğlu yaşadıkları evde ölü bulundu

Kötü koku olayı ortaya çıkardı! Anne ve oğlu yaşadıkları evde ölü bulundu

Bakmadan Geçme

Merkez Bankası Mayıs ayı faiz kararı ne zaman, saat kaçta açıklanacak? TCMB faiz kararı ne olacak? MÜGE ANLI CANLI İZLE! 23 Mayıs Müge Anlı canlı izleme linki! Müge Anlı son bölüm neler oldu? 23 MAYIS BİM AKTÜEL ÜRÜNLER KATALOĞU! Bu hafta BİM'de neler var, hangi ürünler geldi? Okulların Kapanmasına Kaç Gün Kaldı (SAYAÇ)? 23 Mayıs Okullar ne zaman, hangi tarihte kapanacak? Trafik kazası tespit tutanağı nasıl doldurulur? Kaza raporu E-devlet sorgula! Kaza Tespit Tutanağı nedir, nasıl yazılır? Resmi Gazete bugün (23 Mayıs) kararları neler? Resmi Gazete atama kararları 2024! Dün gece deprem oldu mu? İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? 23 Mayıs dün gece deprem mi oldu? Ergin Ataman kimdir? Ergin Ataman kaç yaşında, nereli? Ergin Ataman hayatı ve biyografisi! LoL çöktü mü? 23 Mayıs LoL giriş ekranı neden açılmıyor? Vedat Zorba kimdir? Şehit Piyade Sözleşmeli Er Vedat Zorba nereli, memleketi neresi? Valorant Gece Pazarı ne zaman? Gece Pazarı başladı mı? 23 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi!
Bir bomba hizmet daha! Kaza tespit tutanakları artık e-Devlet'ten oluşturulacak

Bir bomba hizmet daha! Kaza tespit tutanakları artık e-Devlet'ten oluşturulacak

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title