Haberi Paylaş

Binlerce doktoru ilgilendiriyor! Bakan Koca, özlük haklarıyla ilgili müjdeyi verdi

Güncel Haberler

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından binlerce doktoru ilgilendiren bir paylaşımda bulundu. Koca, yeni hayata geçirecekleri uygulama sonrasında sözleşmeli doktorların daha yüksek özlük haklarına sahip olacaklarını ifade etti.

Sözleşmeli doktorların özlük haklarıyla ilgili şikayetleri, Sağlık Bakanlığı tarafından dikkate alındı. Bir süreden bu yana konuyla ilgili çalışma gerçekleştiren Sağlık Bakanlığı'nın atacağı adımı Sağlık Bakanı Koca, sosyal medya hesabından duyurdu.

"DAHA YÜKSEK ÖZLÜK HAKLARINA SAHİP OLACAKLAR"

Koca, "Önümüzdeki günlerde, ilçelerimizden başlayarak, sözleşmeli kadro yaygınlaştırılacak. Yeni uygulamada sözleşmeli doktorlar daha yüksek özlük haklarına sahip olacak. Beyaz Reform" ifadelerini kullandı.

"HEDEFİMİZ HER POLİKLİNİĞE BİR SEKRETER"

Bakan Koca, Beyaz Reform etiketiyle dün yaptığı paylaşımda ise "Poliklinik hizmeti veren tıp doktorlarının sekreterlik görevine son veriyoruz. Hedefimiz, yıl sonuna dek her polikliniğe bir sekreter! Amacımız, doktorun işine daha iyi odaklanması. Şimdiden hayırlı olsun. Mahsuplaşmanın kanunda lafzı olsa da gerçek hayatta hesabı kesildi" ifadelerini kullanmıştı.

Binlerce doktoru ilgilendiriyor! Bakan Koca, özlük haklarıyla ilgili müjdeyi verdi

Binlerce doktoru ilgilendiriyor! Bakan Koca, özlük haklarıyla ilgili müjdeyi verdi

Fahrettin Koca Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (3)

Samet Can:

Sağlik bakani degil doktor bakani,hemşire ebe neden hastalara guler yuzlu degildir diyorlar tum mujdeler paralar doktorlara hemsire niye guler yuzlu olsun ki doktor gulsun

Aydın Çolak:

Ne kadar güzel birşey doktorlarımızi çin çok güzel sevindim ama biriğleştirmede hastalar için ol sa insan lar sadece muayene olabilmek için on on beşgün bekliyor bana eski kuyrukları hatırlatıyor

E Demir:

Sayın bakan sağlık sistemini hasta hakları noktasından sağlık çalışanları hakları noktasına getirdi. Geldiğiniz günden beri para para para başka birşey duymadık. Toplumun gözünde sağlık çalışanlarını ettiniz parçacı. Doktor kariyer yapmalı ancak hastadan uzaklaşmadan.

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title