Haberler

Binali Yıldırım, Koltuğu Devraldı

Abone Ol

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'na atanan Binali Yıldırım, 12 yıl oturduğu koltuğu, Feridun Bilgin'den devraldı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'na atanan Binali Yıldırım, 12 yıl oturduğu koltuğu, Feridun Bilgin'den devraldı. Yıldırım, "Cumhuriyet tarihinde bir bakanın ortalama görev süresi sekiz ay ama ben 12 yıl yaptım" dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olan İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, saat 17.00'da 12 yıl kesintisiz görev yaptığı koltuğu, Feridun Bilgin'den devraldı. Devir teslim törenine Başbakan Yardımcısı olan Lütfü Elvan da katıldı. Lütfü Elvan, 25 Aralık 2013 tarihinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterilen Binali Yıldırım'ın yerine Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'na atanmıştı.

Yıldırım, devir teslim töreninde, "Bu bir bayrak yarışı. Bayrağı şimdi biz devralıyoruz. 12 yıl şantiyelerde ter döktüm. Cumhuriyet tarihinde bir bakanın ortalama görev süresi sekiz ay ama ben 12 yıl yaptım. Yine Türkiye'ye sembol projeler kazandırmak için hep sahada olacağım. Biz kalabalık güçlü bir aileyiz. Bakanımıza şimdiye kadar yaptığı hizmetler nedeniyle teşekkür ediyorum" dedi.

Devir teslim törenine İzmir milletvekilleri Necip Kalkan, Mahmut Atilla Kaya, Kerem Ali Sürekli, Hamza Dağ ile Yıldırım'ın seçim ekibinde yer alan eski İl Başkan Yardımcısı Aziz Demir katıldı. - Ankara

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Binali Yıldırım Feridun Bilgin İzmir Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Dilan Polat'ın yardımcısı Şule gözaltına mı alındı, suçu ne? Şule Özbek mi, Türk mü? Urfa dürüm tarifi! MasterChef Urfa dürüm nasıl yapılır? Adana dürüm tarifi! MasterChef Adana dürüm nasıl yapılır? Çöp şiş dürüm tarifi! MasterChef Çöp şiş dürüm nasıl yapılır? Tavuk şiş dürüm tarifi! MasterChef Tavuk şiş dürüm nasıl yapılır? 5 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 5 Aralık Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 5 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 5 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 5 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 5 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 5 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 5 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 5 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek?
title