Beylikdüzü'ne Yeni Okul - Haberler
Haberi Paylaş

Beylikdüzü'ne Yeni Okul

Bültenler - Güncel
Beylikdüzü'ne Yeni Okul

Beyaz İnşaat'ın sahibi hayırsever Ahmet Beyaz ile oğulları Seyfi ve Muzaffer Beyaz'ın yaptırdığı Ahmet Beyaz İmam Hatip Ortaokulu'nun açılışı İlçe Protokolü'nün katılımı ile gerçekleşti.

Adnan Kahveci Mahallesi'nde yaptırılan okulun bağışçılarını tebrik eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, güzel bir esere imza atıldığını ve eğitim kurumlarının giderek artması için sistemli bir çalışma yürüteceklerini belirtti.

Beylikdüzü İlçesi yeni bir okula daha kavuştu. Adnan Kahveci Mahallesi'ne kazandırılan Ahmet Beyaz İmam Hatip Ortaokulu; Beylikdüzü Kaymakamlığı, Beylikdüzü Belediyesi, Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve okulu yaptıran Beyaz İnşaat'ın sahibi hayırsever kişilik Ahmet Beyaz ile oğullarının katıldığı törenle hizmete açıldı. Okul Müdürü Zafer Güler, bölgeye bağışladıkları yeni okul için Ahmet Beyaz'a ve emeği geçen ilçe protokolüne bir teşekkür konuşması yaptı. Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürü Yafes Bakırcı, yeni eğitim kurumunun ülkeye ve insanlığa değer katacak bireyler yetiştireceğinden kuşkuları olmadığını belirtti ve kurumun kıymetinin bilinmesi gerektiğini söyleyerek hayırsever aileye tebriklerini sundu.

"Güzel Bir Esere İmza Attınız"

Eğitimin en önemli öncelikleri olduğunu vurgulayan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise "Sizlerin güleryüzünü, umudunu, neşesini görüyorum. Yeni okulunuz hayırlı uğurlu olsun. Bağışçı ailemize teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi. Ahmet Beyaz'ın güzel bir esere imza attığını belirten Başkan İmamoğlu yaptığı konuşmada "Bir eser daha isteriz" diyerek, ikinci bir kurum için de söz almış oldu. Başkan İmamoğlu, bu sene okulların tamir, bakım ve boya işlerini tamamladıklarını belirterek, bu çalışmaların önümüzdeki sene daha kapsamlı hale getirileceğini dile getirdi. Eğitimde fırsat eşitliği yaratmanın en önemli husus olduğunu da ekleyen İmamoğlu, "Çocuklarımızın uygar şekilde eğitim kurumlarında yer almalarını sağlamak bizim en büyük vazifemiz" dedi.

"Milli Eğitim Çok Önemli"

Beylikdüzü Kaymakamı Ahmet Mesut Demirkol da milli eğitimin çok önemli olduğunu vurgulayarak huzur, birlik ve beraberlik için bu güzel ortamı yaşadıklarını ifade etti. Demirkol, "Bizler nereye hizmet gerekiyorsa oraya hizmet götüreceğiz. Milletimizi ancak vatan sevgisi, bayrak coşkusu ve geleneksel değerlerimize sahip çıkarak daha da yukarılara taşırız" dedi. Hayırsever vatandaş Ahmet Beyaz ise öğrenciler tarafından" Ahmet Baba" seslenişleri eşliğinde sahneye çıktı. Beyaz, "Bir eseri yapmak, yaptırmak kadar, o esere sahip çıkmak ve yaşatmak da önemlidir" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından okul öğrencileri şiirler, bir başka öğrenci ise duygulu sesiyle Kur'an-ı Kerim'den bir bölüm okudu. Daha sonra protokol tarafından Ahmet Beyaz ve oğullarına plaket teslimi yapıldı. Yerel yöneticiler hep birlikte kurdele kesimini de gerçekleştirerek yeni okulu yeni eğitim ve öğretim sezonuna açtı.

Bültenler / Güncel

Beylikdüzü Kaymakamlığı, Beylikdüzü Belediyesi, Ekrem İmamoğlu, Ahmet Beyaz, Güncel, Haberler

title