Haberler

BDP'li Belediye Başkan Yardımcısından Başbakan'a Mektup

Güncelleme:

Siirt Belediye Başkan Yardımcısı Feremez Kaya,Irak'ın kuzeyine kaçan 76 yaşındaki babasının geri dönmesi için Başbakan Erdoğan'a mektup yazdı.

Siirt Belediye Başkan Yardımcısı Feremez Kaya, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yazdığı mektubunda 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldıktan sonra Irak'ın kuzeyine kaçan 76 yaşındaki babasının geri dönmesi için yasal düzenleme yapılmasını istedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Kaya, yaptığı açıklamada, 2008 yılında Demokratik Toplum Partisinin (DTP) kapatılma kararının ardından düzenlenen bir açıklamaya katıldığı gerekçesiyle hakkında "örgüt üyesi olmak" suçundan dava açılan ve 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan babası Abdulhalim Kaya'nın 4 yıldır kaçtığı Irak'ın kuzeyinde sürgün hayatı yaşadığını ileri sürdü.

Babasının sürgün hayatının son bulması için Başbakan Erdoğan'a göndermek üzere bir mektup hazırladığını ifade eden Kaya, babasının 4 yıldır yaşamını tek başına idame edemeyen babasının sürgün hayatı yaşadığını savundu.

Kaya, sürgünde yaşayan insanların topraklarına geri dönmesi için gerekli yasal düzenlemelerin bir an önce yapılması gerektiğini belirterek, şöyle dedi:

"Başbakan geçtiğimiz günlerde 37 yıldır sürgünde yaşayan Şivan Perver'i Diyarbakır'a getirdi. Bu sürgün yaşayan insanlar için önemli bir gelişmedir. Ancak bunun sadece Şivan Perver ile kalmaması gerekiyor. Sürgünde yaşayan binlerce insan var. Bu nedenle bu kişiler için gerekli yasal düzenlemeler yapılmalıdır. Başta Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Adalet Bakanı olmak üzere sürgünde yaşayan insanların topraklarına geri dönmesi için gereken yasal düzenlemelerin hayata geçirilmesi için çaba içerisinde olunmalıdır."

Kaya daha sonra hazırladığı mektubu PTT Siirt Şubesinden Başbakan Erdoğan'a gönderdi.

Kaynak: AA / Güncel

Recep Tayyip Erdoğan Şivan Perver Siirt Irak Politika Güncel Haberler

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

'Kadını camdan atıyorlar' ihbarına giden polis evde ceset buldu

"Kadını camdan atıyorlar" ihbarına giden polis evde ceset buldu

3 ilde operasyon! Suç örgütü çökertildi, 2 elebaşı dahil 11 kişi yakalandı

3 ilde operasyon! Suç örgütü çökertildi, 2 elebaşı dahil 11 kişi yakalandı

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title