Haberler

Başkan Akyürek, 300 Adıyamanlı Öğrenci ile Buluştu

Abone Ol

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, ‘Biz Anadoluyuz Projesi’ kapsamında Adıyaman’dan Konya’ya gelen 300 öğrenci ile Konya Bilim Merkezinde buluştu.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 'Biz Anadoluyuz Projesi' kapsamında Adıyaman'dan Konya'ya gelen 300 öğrenci ile Konya Bilim Merkezinde buluştu. Projeyi önemsediklerini dile getiren Başkan Tahir Akyürek, "Biz hep birlikte Anadoluyuz. Bir vücudun uzuvları gibi bir konumdayız" dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde, İçişleri Bakanlığınca yürütülen 'Biz Anadoluyuz Projesi' kapsamında Adıyaman'dan Konya'ya gelen öğrencilerle buluştu. Öğrencilerle bir süre sohbet eden Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Adıyamanlı öğrencileri Konya'da ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğunu dile getirerek, "Hem milli ve manevi değerlerimizi öğreniyorsunuz, hem de günümüzün ilimlerine de vakıf oluyorsunuz. Hedeflerinizi büyük tutun ve o doğrultuda çalışmaya devam edin. Biz hep birlikte Anadoluyuz. Bir vücudun uzuvları gibi bir konumdayız. Hayat boyu bunu unutmayalım. Kardeşlik duygularımız güçlenerek devam etsin" diye konuştu.

"Tanışma ve kardeşlik duyguları güçleniyor"

İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen projeyi önemsediklerini kaydeden ve söz konusu projenin tanışmaya ve kardeşlik duygularının güçlenmesine vesile olduğunu dile getiren Başkan Tahir Akyürek, şunları dile getirdi: "Konya'da 3 gün geçireceksiniz. Gezilecek yerleri ziyaret edeceksiniz. Hem tatil olmuş oluyor hem de bilginizi görgünüzü ve kültürünüzü artırmış oluyorsunuz. Hazreti Mevlana'yı da ziyaret ediyorsunuz. Bilim Merkezini ve daha birçok yeri ziyaret ediyorsunuz. Belki Konyalı öğrencilerimizin hala görmediği kıymetli mekanları görmüş oluyorsunuz. Programı organize eden müdürümüze, hocalarımıza ve katkı yapan arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz." Başkan Akyürek ile bir araya gelen öğrenciler, daha sonra Bilim Merkezindeki stantları gezip bol bol fotoğraf çektirdiler.

Konya'ya gelen Adıyamanlı öğrenciler, Konyanüma, İstiklal Harbi Şehitler Abidesi, Mevlana Müzesi, Bedesten Çarşısı ve Konya Valiliği ziyaretlerinin yanı sıra Kalehan Ecdat Bahçesini de görme imkanı bulacak. Öğrenciler Konya programlarının son gününde ise 80 Binde Devri Alem Parkı, Tropikal Kelebekler Vadisi, Büyükşehir Belediye Stadyumu, Karatay Medresesi ve İnce Minare Müzesini gezecek. Öğrenciler ayrıca Mevlana Kültür Merkezinde sema ayinini de izleyecek. - KONYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Mevlana Celaleddin İ Rumi Tahir Akyürek Adıyaman Konya Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

6 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 6 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 6 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 6 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık 2023 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 6 Aralık 2023 Çarşamba Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 6 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 6 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 6 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Uludağ Gazoz hangi ülkenin markası, kimin malı? 6 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? ZTK kura çekimi ne zaman? Ziraat Türkiye Kupası 5. tur eleme maçları kura çekimi ne zaman yapılacak? Galatasaray Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkarsa ne kadar kazanacak, ne kadar gelir elde edecek? Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi maçı ne zaman? Kopenhag Galatasaray maçı bu hafta mı haftaya mı ne zaman?
title