Haber : Bartın Irmağı ve Yan Kolları Islah Projesi" - Haberler

Haberi Paylaş

Bartın Irmağı ve Yan Kolları Islah Projesi"

Bartın Irmağı ve Yan Kolları Islah Projesi'

AK Parti Bartın İl Başkan Yardımcısı Murat Yıldırım, 362 milyon lira bedelli "Bartın Irmağı ve Yan Kolları Islah Projesi"nin yatırım programına alındığını bildirdi.

Ak Parti Bartın İl Başkan Yardımcısı Murat Yıldırım, 362 milyon lira bedelli "Bartın Irmağı ve Yan Kolları Islah Projesi"nin yatırım programına alındığını bildirdi.

Yıldırım, yaptığı yazılı açıklamada, 2013'de kente gelerek toplu tesis açılış törenine katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun "Bartın Irmağı ve Yan Kolları Islah Projesi"nin hayata geçirileceği sözünü verdiğini anımsattı.

Aradan geçen sürede gerekli inceleme ve çalışmaların yapıldığını ifade eden Yıldırım şöyle devam etti:

"Bartın, AK Parti ile dev yatırımlar kazanmaya devam ediyor. Bartın için büyük önem taşıyan Bartın Irmağı ve Yan Kolları Islah Projesi başlıyor. 2016 bütçesine alınan proje ile Bartın dünya şehri olacak. Türkiye'de üzerinde su taşımacılığı yapılabilen tek ırmak olma özelliğine sahip olan Bartın Irmağı ıslah projesi kentimizi ayağa kaldıracak. Bartın'ın turizm potansiyelini ciddi oranda artıracak proje kapsamında yaklaşık 20 kilometre ıslah çalışması yapılacak. 362 Milyon lira bütçeli dev projeye, yakın tarihte ihale edilmesinin ardından başlanacak."

AA / Güncel

Veysel Eroğlu AK Parti Bartın Politika Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title