Haberler

Baro Başkanı Gedik Güven Tazeledi

Burdur Barosunun 43. Genel Kurulunda mevcut başkan Ramazan Gedik yeniden başkanlığa seçildi.

Burdur Barosunun 43. Genel Kurulunda mevcut başkan Ramazan Gedik yeniden başkanlığa seçildi.

Burdur Öğretmenevinde düzenlenen genel kurulda 171 baro üyesi sandığa gitti. Seçimde Ramazan Gedik 122, Şükran Güner ise 47 oy aldı.

Ramazan Gedik başkanlığındaki Burdur Barosu'nun yeni yönetim kuruluna ise İsmail Özbek, Abdullah Özel, Gülşen Arlı Arpa, Aysel Orgül Sarıyıldız, Ekrem Yavuz Öztop, Özlem Yılmaz Peksüslü, Özgür Köse ve Hüseyin Altay seçildi.

Baro Başkanı Gedik, seçimlerin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, önceliklerinin hukuk, adil yargılama ve avukatlık olduğunu söyledi.

Meslektaş odaklı hizmet etmeye devam edeceklerini belirten Gedik, "Kimseyi dışlamıyoruz. Birleştirici olacağız. Farklı düşüncelere saygılıyız. Baronun kurumsal kimliğini öne çıkaracağız. Kendi siyasal düşüncemiz asla baronun kurumsal kimliğinin önüne geçmeyecek." diye konuştu.

Gedik, ülke ve avukatlık mesleği olarak zor günlerden geçildiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

"Terör olayları ve 15 Temmuz darbe kalkışması hainliğin ve alçaklığın geldiği en dip noktadır. Bunların sorumluları elbette hak eden hak ettiği cezayı alacaktır. Ancak bu süreçte adil yargılama hakkına dikkat edilmelidir. Gerçek sorumluların hak ettiği cezayı alabilmesi hukukun üstünlüğü ve adil yargılama hakkı ile mümkündür. Bu süreçte savunma etkin olarak işin içine katılmalıdır. İşini doğru yapan avukat suçlanmamalı, dışlanmamalıdır. Bunun takipçisi olacağız. Kısmen çökmekte olan yargıyı şu anda ayakta tutmaya çalışan da bağımsız avukatlardır. Bu asla unutulmamalıdır."

Kaynak: AA / Güncel

Ramazan Gedik İsmail Özbek Ekrem Yavuz Politika Haberler

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title