Haberler

Bakan Bilgin: "Türkiye'nin Icao'da Daha Fazla Etkin Olmasını Arzu Ediyoruz"

Abone Ol

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin'in konuşması Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Bilgin: - "Büyüyen havacılığımızın emniyetli, çevreye duyarlı, rekabetçi ve üretken şekilde devam etmesi yönünde kararlıyız" Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, "Büyüyen havacılığımızın emniyetli, çevreye duyarlı, rekabetçi ve üretken şekilde devam etmesi yönünde kararlıyız" dedi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin'in konuşması Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Bilgin: - "Büyüyen havacılığımızın emniyetli, çevreye duyarlı, rekabetçi ve üretken şekilde devam etmesi yönünde kararlıyız" Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, "Büyüyen havacılığımızın emniyetli, çevreye duyarlı, rekabetçi ve üretken şekilde devam etmesi yönünde kararlıyız" dedi. Bilgin, Antalya'daki Mardan Palace Hotel'de düzenlenen Havacılık Müzakereleri Konferansı'nın (ICAN 2015) gala yemeğine katıldı. Konuşmasında, İstanbul Yeni Havalimanı Proje Finansmanı İmza Töreni dolayısıyla konferansın açılışına katılamadığını belirten Bilgin, şunları kaydetti: "Ülkemizin, bütün kıtaların birleştiği noktada olması, nüfus yoğunluğu, ekonomisinin kabiliyeti ve turizm imkanlarını değerlendirerek, havacılığın tüm bu alanlarda katalizör bir alan olduğunu dikkate alıyor ve havacılığa büyük önem veriyoruz. Büyüyen havacılığımızın emniyetli, çevreye duyarlı, rekabetçi ve üretken şekilde devam etmesi yönünde kararlıyız. Tecrübelerimizi global sivil havacılığın faydasına olacak şekilde paylaşmayı arzu ediyoruz."- " Türkiye'nin ICAO'da daha fazla etkin olmasını arzu ediyoruz"Bilgin, Türkiye'nin Uluslararası Sivil Havacılık Organizasyonu Konseyi'nin (ICAO) kurucu üyelerinden biri olduğunu anımsattı. Türkiye'nin, 1990'dan beri daimi olarak ICAO'da temsil edildiğini ifade eden Bilgin, "ICAO'nun üye ülkeleri arasında taşımacılık istatistiklerinde onunculuğa yükselen Türkiye'nin ICAO'da daha fazla etkin olmasını arzu ediyoruz" dedi.Bilgin, toplantının verimli geçmesini diledi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün ev sahipliğinde, Türk Hava Yolları (THY), Pegasus, Atlasglobal Havayolları ve TAV'ın iş birliğiyle düzenlenen Havacılık Müzakereleri Konferansı'na (ICAN 2015), 94 ülkeden 800'ün üzerinde delege katıldı. Toplantı, 23 Ekim'de sona erecek.

Kaynak: AA / Güncel

Feridun Bilgin İstanbul Antalya Türkiye Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Bugün ne sınavı var? Bugün hangi sınav var? 10 Aralık Pazar hangi sınav yapılacak? AÖF sınav yerleri nasıl öğrenilir? AÖF sınav giriş belgesi nereden, nasıl alınır? BİM aktüel ürünler kataloğu - 10 Aralık indirimleri ve fırsatları: Bu Hafta Bim'e Hangi Ürünler Geliyor? Dün gece deprem oldu mu? 10 Aralık İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? Gönül Dağı 118. bölüm fragmanı izle! Gönül Dağı yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Gönül Dağı yeni bölüm fragmanı izle! Resmi Gazete Atama Kararları! Bugünün (10 Aralık) kararları neler? 2724 sayılı Resmi Gazete yeni düzenleme! Bursa'da Deprem mi oldu? Bursa'da nerede, kaç büyüklüğünde deprem oldu? PSG - Nantes maçı ne zaman? PSG - Nantes maçı hangi kanalda, saat kaçta? Açıköğretim sınavlarında kalem veriliyor mu 2023? Açıköğretim sınavlarında kalem, silgi, su, kalemtraş verilecek mi? AÖF sınavında kalem veriliyor mu? AÖF sınavında silgi, su, verilecek mi? Okulların kapanmasına kaç gün var SAYAÇ (9 Aralık) Okullar ne zaman, hangi tarihte kapanacak? Saffet Sancaklı istifa mı etti? MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı neden istifa etti, sebebi ne? Yılbaşında okullar tatil mi? Yılbaşında okullar resmi tatil mi, değil mi? Yunan adaları 7 günlük kapı vizesi ne kadar, kaç TL? Yunan adaları kapı vizesi ücreti belli oldu mu? Süper Lig maçları nereden izlenir? Trendyol Süper Lig maçları hangi platformda yayınlanıyor?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title