Haberi Paylaş

Babacan iktidara gelince yapılacaklar listesini anlattı: Yüzde 70'i gerçekleşse Türkiye kanatlanır

Güncel Haberler

Millet İttifakı'nın ortaklarından DEVA Partisi'nin Genel Başkanı Ali Babacan, katıldığı programda iktidara gelince yapılacaklar listesinden bahsetti. Kabine belirlendikten sonra her bakanı 5 yıl meşgul edecek ev ödevi olduğunu belirten Babacan, "20 tane bakan öngörüyoruz biz yeni hükümet yapısında. 5 yıllık iş yapılacaklar listesi yani. 2300 madde. 2300 maddeyi bırakın, biz bunun yüzde 60-70'ini yapalım 5 senede Türkiye kanatlanıp uçar zaten" dedi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, GAİN'de "Ya Sonra?" programına konuk oldu. Gazeteci Mirgün Cabas'ın sorularını yanıtladı.

"5 SENEDE TÜRKİYE KANATLANIR"

Ali Babacan, Millet İttifakı'nın iktidara gelirse 'yapılacaklar listesi'nden bahsederek "Kabine belirlendikten sonra her bakanı 5 yıl meşgul edecek ev ödevi var burada. Ki 20 tane bakan öngörüyoruz biz yeni hükümet yapısında. 5 yıllık iş yapılacaklar listesi yani. 2300 madde. 2300 maddeyi bırakın, biz bunun yüzde 60-70'ini yapalım 5 senede Türkiye kanatlanıp uçar zaten" dedi.

"ANAYASAYI TANIMAYANLAR BU ÇALIŞMALARA SAYGI DUYMAZ"

"Bunu anlayamıyorlar" diyen Babacan "Niye anlayamıyorlar, bir kutuplaştırma üzerinden oy alarak ülkeyi yönetmeye talip olanların bunu anlaması mümkün değil. Ya da plana programa inanmayanların. Anayasa'yı tanımayanların. Bu çalışmalara saygı duyması da mümkün değil. Çünkü plan program onlar için vesayet." ifadelerini kullandı.

Deva Partisi Ali Babacan Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (5)

ismail bey :

Millet ittifakında ekonomi yönetmekte ne var. Amerikalı, ingiliz ve almanlara devir edilecek, imf komiseri atanacak. Onlar sömürü sistemini kuracak..

Cevap Yaz610Yayından Kaldır
MEHMETCİK:

dikkat et yeşil sol kanadını kırmasın

Cevap Yaz49Yayından Kaldır
Yasin:

Yeni hükümet yapısında 20 bakan? Bay Kemal CB makamından inip Başbakanlığa geçemez. 6 parti başkanı dışında birini de Başbakan yapmazlar. CHP sırasını kaçırırsa başbakanlık Meral Abla ya mı kalıyor? Bence sistemi değiştirip erken seçime gidin

Cevap Yaz24Yayından Kaldır
Tüm 5 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title