Haberler

Ayvalık'ta Zihinsel Engelli Gençlerden Galoş Üretimi

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; Ayvalık Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesindeki Özel Çocuklar Eğitim Evi’nde eğitim gören çeşitli yaş grubundaki 20 engelli öğrenci galoş üretimi yaparak rehabilite edilmeye başlandı.

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde; Ayvalık Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesindeki Özel Çocuklar Eğitim Evi'nde eğitim gören çeşitli yaş grubundaki 20 engelli öğrenci galoş üretimi yaparak rehabilite edilmeye başlandı.

Zihinsel engelli öğrencilerin el becerilerinin geliştirilmesine yönelik eğitimler veren Eğitim Evi'nde yeni alınan galoş makinesiyle galoş üretimi yapmaya başlayan özel gençlerin ise henüz başladıkları bu işte kısa sürede oldukça başarılı oldukları gözlendi.

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer'in onayıyla başlayan zihinsel engelli gençlerin galoş üretimiyle ilgili muhabirimize açıklamalarda bulunan eğitmen Emine Okyar, "Biz burada çocuklarımızla neler yapabileceğimizi düşündük ve İzmir'deki iş okullarını gezdik. Orada özel eğitime tabi tutulan çocukların galoş üretimini gördük. Bizde, Ayvalık'ta belediye bünyesinde özel eğitim verdiğimiz gençlerimizin de bu işi yapabileceğine inandık. Bu vesile ile Ayvalık'ta bir ilki gerçekleştirdik. Bugün başladığımız proje kapsamında üretilen galoşları ilçemizdeki diş doktorlarımız ve medikallar olmak üzere sağlık sektöründeki her yere satmayı planlıyoruz. Buradaki hedefimiz, çocuklarımıza mesleğe yönlendirmek ve el becerilerini geliştirmektir. Galoş satışından elde edeceğimiz gelirleri de çocuklarımızın ihtiyaçlarına yönelik harcayacak ve bir kısmıyla işin devamlılığı için malzeme alımı yapacağız" dedi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ayvalık Belediyesi bünyesindeki Sosyal Hizmet Merkezi Sorumlusu Emre Batur ise; "Merkezimizde bugün galoş üretimine başladık. Bu proje Emine hocamızın hep aklındaydı ancak bir türlü gerçekleştiremiyorduk. Artık zamanının geldiğini düşünerek projeyi başlatmak istedik. Projemizi Belediye Başkanımız Sayın Rahmi Gençer'e anlattık. Çok hoşuna gitti. Proje bizzat destek verdi. Onun katkılarıyla projemiz bugün itibarıyla başladı. Bu projenin amacı zihinsel engelli çocuklarımızın bir şeyler yapabilme ve elde edebilme becerilerini geliştirmektir. Burada bu tarz çalışmalarla bir şeyler üretebildiklerini gören engellilerimiz gayet mutlu oluyorlar" diye konuştu.

Galoş üretimi yapmaya başlayan Eğitim Evi'ndeki zihinsel engelli gençlerin ise mutlulukları adeta gözlerinden okuyordu. - BALIKESİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Rahmi Gençer Balıkesir Ayvalık İzmir Politika Güncel Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

UEFA ülke puanı sıralaması (GÜNCEL) 2024 UEFA ülkeler sıralaması Masterchef nerede çekiliyor? 2024 Masterchef stüdyosu nerede, çekimler nerede yapılıyor? Yaz dizileri 2024! Yaz dizileri neden yok? Bu yaz hangi diziler var? Ceyhun Kazancı kimdir? Kaç yaşında, nereli, hangi takımlarda çalıştı? Ceyhun Kazancı hakkında bilgiler Masterchef hangi günler var? 2024 Masterchef bu akşam var mı yok mu, hangi günler yayınlanıyor? 22-23 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman? 22-23 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Üsküdar, Başakşehir, Sancaktepe 22-23 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 22 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Ötenazi nedir? Ötenazi ne demek? Ötenazi sokak hayvanları yasasından çıkarılıyor mu? Çanakkale'de deprem mi oldu? Çanakkale'de son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi Kreatin saç döker mi? Kreatin saça ne yapar? Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Nizip, İslahiye, Nurdağı 22-23 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! Kadınlar evlendikten sonra sadece kendi soyadını kullanabilir mi? Evli kadın sadece kendi soyadını kullanabilir mi? Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Tufanbeyli, Aladağ, Saimbeyli 22-23 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi!
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title