Haberler

Ayvalık'ın Alt Yapı Sorunu Çözülüyor

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, kendisini makamında ziyaret eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na ’Kırlangıç Projesi’ ve Ayvalık’ın alt yapı sorunlarının çözümü konusunda yaptıkları çalışma ve taleplerini iletti.

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, kendisini makamında ziyaret eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu'na 'Kırlangıç Projesi' ve Ayvalık'ın alt yapı sorunlarının çözümü konusunda yaptıkları çalışma ve taleplerini iletti.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, çevre, alt yapı, ulaşım ve Körfez Koordinatör Daire Başkanları ile birlikte Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer'i ziyaret etti.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu'na 'Kırlangıç Projesini' hazırlanan maket üzerinde anlatan Başkan Rahmi Gençer "Kuruldan 2 sene önce ön izin aldık. Sonra ihalesine çıktı. Yap-işlet-devret ama şöyle bir farklılığı var. Burada bizim kullanacağımız binalar var. Yüzde 40'a yakın binayı biz kullanıyoruz ve hepsi sosyal tesis olacak. Müze, sanat galerisi, tiyatro salonu, çocuk oyun alanı, el emeklerinin satış dükkanları da olacak. Bunun dışında restoranlar, konferans salonu, 22 odalı bir otel altı olduğu gibi dükkan olacak. 26 buçuk seneliğine ihaleye çıktık. 5 milyon Dolar maliyeti var. Alan firma 26 buçuk sene içinde toplayacağı kiraların yüzde 4'ünü de bize ödeyecek. Daha sonra tamamen Ayvalık Belediyesi'ne ve halkına kalacak. Ruhsatları kesildi, izinleri alındı. Bu ay sonunda başlıyor. Biz taşınmak için süre istedik. Buradaki bütün birimlerimizi Boğaziçi Otel yanındaki Türk Telekom binasına taşıyacağız. Yıkım ruhsatını da verdik. Bazı binalar yıkılıp tekrar aynı yerlerine yapılacak. 18 ay inşaat süresi var. Projemizi Ersen Gürsel adlı duayen mimar çizdi. Yıllardır Türkiye'de çok önemli binaları çizmiş" dedi.

Ayvalık'ın alt yapısını içeren mega proje konusunda görüşlerini açıklayan Başkan Gençer, "Ayvalık için mutlaka olması gerek. 1'inci kademede 316 kilometre, ikinci kademede 79 kilometre çalışma yapmamız lazım. Bütün Ayvalık'ı kapsayan kapsamlı bir iş. Alt yapının tüm sorunlarını bitiriyor. Bizim en büyük sorunumuz şehir merkezi, Cunda, Sarımsaklı da sorunlar var. Bunlarla ilgili sorunları halledelim" diye konuştu.

Gençer, Ayvalık'ın ana arterindeki projeyi tünel şeklinde yapılmasını ve doğalgaz çalışmasının da göz ardı edilmemesini önererek, "Artık bir daha Ayvalık'ın altını kazmayalım. Üstüne güzel yolar yapalım. Siz yapın, biz yapalım. Prırıl pırıl bir kent olsun" ifadelerini kullandı.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, "BASKİ olarak buranın alt yapı sorunlarını kökünden çözmemiz gerek dedik. Talimat verdik. Su kanalizasyon ve yağmur sularını ekleyerek, dev projeyi tamamlayıp ihale aşamasına getirmeyi planlıyoruz" dedi. - BALIKESİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Zekai Kafaoğlu Rahmi Gençer Balıkesir Ayvalık Politika Güncel Haberler

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

Bakmadan Geçme

19 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 19 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 19 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 19 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Eyüp, Üsküdar, Pendik elektrik kesintisi! 19 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 19 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Beyoğlu hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beyoğlu nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beylikdüzü hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beylikdüzü nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beşiktaş hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beşiktaş nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Beyoğlu, Fatih, Şişli 18-19 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Galatasaray Trencin maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS Trencin maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İzmir Balçova, Gaziemir, Karaburun elektrik kesintisi! İzmir elektrik kesintisi saat kaçta bitecek, elektrikler ne zaman gelecek? Fenerbahçe Hull City maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) FB Hull City maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti?
Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title