Haberler

Avukat Bürosuna Silahlı Saldırı

Güncel Haberler

Antalya'nın Manavgat ilçesinde Avukat Gökhan Rıza Yılmaz'ın bürosuna yapılan silahlı saldırıyı Antalya Barosu Başkanı Alper Tunga Bacanlı kınadı.

Antalya'nın Manavgat ilçesinde Avukat Gökhan Rıza Yılmaz'ın bürosuna yapılan silahlı saldırıyı Antalya Barosu Başkanı Alper Tunga Bacanlı kınadı.

27 Ekim Pazartesi günü Avukat Gökhan Rıza Yılmaz'ın Manavgat Adliyesi arkasında bulunan ofisine yapılan silahlı saldırı nedeniyle, Antalya Barosu Başkanı Alper Tunga Bacanlı ve Yönetim Kurulu üyelerinin de katılımıyla basın açıklaması yapıldı. Manavgat adliyesi önünde gerçekleşen basın açıklamasına, Antalya ve Manavgat'ta görev yapan avukatlar katıldı. Avukat Gökhan Rıza Yılmaz'ın ofisinde silahlı saldırıya uğradığını belirten Baro Başkanı Alper Tunga Bacanlı, "Etkili bir soruşturma yapılır umudu besledik; ama elinde silahla bir avukatlık ofisine girerek hakaretler edip tehditler savurduktan sonra, avukatı ve belki de ofiste bulunanları öldürmeye kalkışan saldırgan, savcılık tarafından serbest bırakılmış ve elini kolunu sallaya sallaya karakoldan ayrılmıştır" dedi.

Zanlıyı serbest bırakan cumhuriyet savcısına tepki gösteren Bacanlı, "Böylesi bir olayda tutuklamaya bile sevk edilmeden saldırganların serbest bırakılması kabul edilemez niteliktedir. Bu tip ilçelerde görevini yapan cumhuriyet savcıları bu ilçenin asayişini sağlarlar" dedi. - ANTALYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Alper Tunga Rıza Yılmaz Manavgat Antalya Politika Güncel Haberler

title