Haberler

Ats Galasında Türkiye Rüzgarı

Abone Ol

ABD ile Türkiye arasındaki ticari, ekonomik ve kültürel bağları güçlendiren etkinlikleriyle bilinen ATS’nin düzenlediği ödül töreninde ünlü iş kadını, televizyon yapımcısı, yazar ve yayıncı Martha Stewart, ünlü kalp cerrahı Dr. Mehmet Öz’e Üstün Başarı Ödülü takdim etti.

ABD ile Türkiye arasındaki ticari, ekonomik ve kültürel bağları güçlendiren etkinlikleriyle bilinen ATS'nin düzenlediği ödül töreninde ünlü iş kadını, televizyon yapımcısı, yazar ve yayıncı Martha Stewart, ünlü kalp cerrahı Dr. Mehmet Öz'e Üstün Başarı Ödülü takdim etti.

Merkezi ABD'nin New York kentinde bulunan Amerikan Türk Toplumu (The American Turkish Society - ATS) Mehmet Öz'ün ev sahipliğinde toplandı. 1949 yılında kurulan ve ATS Yönetim Kurulu Başkanı iş adamı Murat Köprülü'nün açılış konuşmasıyla başlayan ödül töreni, ABD'nin ünlü yaşam koçu Martha Stewart esprili bir konuşma yaptı. Türkiye'nin kelime olarak İngilizcede "Turkey" şeklinde yazılması ve kelimenin İngilizcede hindi (turkey) anlamına gelmesinden dolayı Stewart, "Turkey ile ilgili en iyi" bildiğinin hindi yemeği olduğunu belirtti ve 12 tane hindiye sahip olduğunu hatırlattı. Stewart, daha sonra Türkiye ziyaretine değinerek, Türkiye'den övgüyle söz etti.

Stewart konuşmasının ardından, "ABD'de pek çok kişinin hayatını iyileştirmeye yönelik önemli katkıları" nedeniyle ATS'nin "Üstün Başarı Ödülü"nü Dr. Öz'e takdim etti.

Galaya Türkiye'nin Birleşmiş Milletler Daimi Büyükelçisi Feridun Sinirlioğlu, New York Başkonsolosu Ertan Yalçın, Brooklyn Belediye Başkanı Eric Adams, ATS Başkanı Murat Köprülü, Amerikan Türk İş Geliştirme Konseyi Başkanı Uğur Terzioğlu, Başkan Yardımcısı Dr. Kemal Kalafat, Başbakan Binali Yıldırım'ın Baş Danışmanı İhsan Durdu ile ABD'de bulunan Türk ve Amerikan sivil toplum yöneticileri ile sağlık, sanat ve iş dünyasından davetliler katıldı.

Dr. Mehmet Öz kimdir?

Emmy Ödüllü Dr. Öz, Columbia Üniversitesinde cerrahi profesörüdür. New York-Presbiteryen Hastanesinde Tamamlayıcı Tıp Programını yönetiyor. Yılda 50 kalp ameliyatı gerçekleştiren Dr. Öz'ün araştırmaları kalp replasman cerrahisi, minimal invaziv cerrahi, alternatif tıp ve sağlık hizmetleri politikasını içermektedir. 400'ün üzerinde orijinal yayını, kitap bölümlerini ve tıp kitaplarını yazdı ve çok sayıda patent aldı. - NEW YORK

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Amerika Birleşik Devletleri Martha Stewart New York Türkiye Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

YARGI YEKTA KİMDİR? Yargı dizisi "Yekta" Uğur Polat kimdir, kaç yaşında, nereli, oynadığı dizi ve filmler nedir? AMARDEEP ANAND KİMDİR? MasterChef konuğu Amardeep Anand kaç yaşında, nereli? PANTENE ALTIN KELEBEK 2023 KAZANANLAR LİSTESİ: 49. Pantene AltIn Kelebek Ödülünü kimler kazandı, kazanan isimler kimler? DOĞUKAN İSLAMOĞLU KİMDİR? AK Parti Artvin Gençlik Kolları Başkanı Doğukan İslamoğlu neden öldü, kaç yaşında, hayatı ve biyografisi! BEŞİKTAŞ BAŞKANLIK SEÇİMİ SONUÇLARI: BJK yeni başkanı kim oldu 2023? Beşiktaş'ın yeni başkanı kim? Beşiktaş'ın YENİ BAŞKANI Hasan Arat kimdir, kaç yaşında, nereli? Beşiktaş Başkanlık seçimi kim kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ İNTERNET DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi İnternet Dizisi ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ DİZİ ÇİFTİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Dizi Çifti ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek En İyi Romantik Komedi Dizisi ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Romantik Komedi Kadın Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Romantik Komedi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Komedi Kadın Oyuncu ödülü kim aldı, kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Komedi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti?
title