Haberler

Akyürek, Kulu İlçesinde Vatandaşlarla Buluştu

Abone Ol

Önceki Dönem Konya Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Konya Milletvekili Adayı Tahir Akyürek, Ramazan Bayramı tatili öncesi Konya Otogar esnafını ziyaret etti.

Akyürek, "Yatırım Kervanımızınİzinin Olmadığı Yer Kalmadı."

Daha sonra Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kulu ilçesinde yapımı tamamlanan Şehir Konağı'nın açılışına katılan Akyürek, vatandaşlarla bir araya geldi.

Önceki Dönem Konya Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Konya Milletvekili Adayı Tahir Akyürek, İl Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) çalışmaları kapsamında Ramazan Bayramı öncesi, Konya Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde esnaf ve acentaları ziyaret etti. Belediyecilik anlamında yapmış olduğu başarılı çalışmalarından dolayı Akyürek'e Konya Otobüs İşletmeleri Derneği tarafından plaket takdim edildi.

KULU'DAN AKYÜREK'E DESTEK

Tahir Akyürek Konya Şehirlerarası Otobüs Terminali ziyaretinin ardından, AK Parti Konya Milletvekili Abdullah Ağralı, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyesi Tevfik Tığlıoğlu ve teşkilat üyeleriyle birlikte Kulu İlçesi Ömeranlı Mahallesi'nde İlçe SKM bürosunu ziyaret etti. Akyürek, vatandaşlardan 24 Haziran öncesi güçlü destek istedi.

Tahir Akyürek ve beraberindekiler daha sonra Kulu merkezde, Konya Büyükşehir Belediyesi'nce ilçeye kazandırılan Şehir Konağı'nın açılış programına katıldı. Programda vatandaşlara hitap eden Akyürek, Konya'nın bütün ilçelerinde birçok yatırıma imza attıklarını belirterek, Büyükşehir Belediyesi yatırımlarının Uğur İbrahim Altay döneminde de artarak devam edeceğini söyledi.

2 BUÇUK MİLYAR LİRALIK YATIRIMA İMZA ATTIK

Belediye başkanlığı döneminde birçok ilçeye içinde yüzme havuzu, spor salonu, kafeterya, meslek edindirme kurs bölümleri bulunan şehir konakları kazandırdıklarını ifade eden Akyürek, "Özellikle Büyükşehir Yasası'nın bize fırsat vermesiyle birlikte, Konya'da yatırım kervanımızın nal izinin bulunmadığı herhangi bir yerleşim yeri kalmasın diye yola çıktık. Konya'nın 779 yerleşim yerinde de Büyükşehir Belediyemizin AK Parti Belediyeciliğinin, yatırımları ve hizmetleri var. Yeni Büyükşehir Yasasıyla merkezle birlikte son 4 yılda 2 buçuk milyar liralık yatırıma imza atarken hem kurumsal yapının kurulması hem de sistemin işler hale getirilmesi sürecini hep birlikte yaşadık. Bu yatırımlar artarak devam edecektir. 24 Haziran'da gerçekleşecek olan seçimlerde daha güçlü desteğinizi bekliyoruz. Büyük Türkiye yolunda her zaman yanımızda olan Kululu hemşerilerimizin bu kutlu yürüyüşte yol arkadaşımız olmaya devam etmelerini istiyoruz" dedi.

Yapılan konuşmanın ardından Akyürek ve beraberindeki heyet kesilen kurdeleyle birlikte, Kulu Şehir Konağı'nı hizmete açtı. Daha sonra Akyürek, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kulu'da düzenlenen iftar programına katılarak vatandaşlarla bir araya geldi. Akyürek, 24 Haziran seçimlerinde vatandaşlardan destek isteyerek, güçlü Türkiye yolunda birlikte hareket etme çağrısında bulundu.

Tahir Akyürek, Konya dönüşünde de yılın 365 günü cemaatine çay ikramında bulunan Ömeranlı Selahattin Eyyübi Camii'neziyarette bulunarak, böyle anlamlı bir çalışmaya imza attıkları için cami derneği yöneticilerine teşekkür etti.

MEVLANA MEYDANINDA KADİR GECESİ COŞKUSU

Tahir Akyürek'in son durağı ise Kadir Gecesinde Mevlana Meydanı'ydı. Akyürek, namazların kılındığı, duaların okunduğu, manevi duyguların yoğun olarak yaşandığı Kadir Gecesi'nde vatandaşlarla sohbet ederek Kadir Gecesi'ni kutladı.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Tahir Akyürek Ak Parti Konya Kulu Güncel Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title